Bein Sports, Kulüplere Şartlı Olarak Maç Görüntülerini Yayınlama İzni Verdi

Süper Lig'in yayıncı kuruluşu Bein Sports, kulüplere maç görüntülerini yayınlama izni verdi. Ancak yayınlar ayda 1 dakika geçemeyecek ve önceden onay alınması gerekecek.
Takip et
Bein Sports, Kulüplere Şartlı Olarak Maç Görüntülerini Yayınlama İzni Verdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Süper Lig’in yayıncı kuruluşu Bein Sports, kulüplere limit ve koşullu olarak görüntü yayınlama izni verdi.

Yayıncı kuruluş beIN Sports, bir süredir devam eden münakaşanın sonrasında kulüplerin sosyal medya hesaplarından görüntü kullanmalarına limitli ve koşullu olarak izin verdi.

Medipol Başakşehir Sosyal Medya Koordinatörü Gökhan Yılmaz, “Yayıncı kuruluş, Süper Lig markasına ve takımlara zarar vermeyecek biçimde olmak kaydıyla görüntü paylaşımını ayda 1 dakika limitli olarak serbest bıraktı” paylaşımını yaptı.​

‘AYDA 1 DAKİKAYI AŞMAYACAK’

AJANSSPOR’un aktardığına göre Bein Sports’un kulüplere koyduğu koşullar şöyle:

Yapılan paylaşımlar, ayda 1 dakikayı geçmeyecek. Verilen görüntüler hakem hatalarını içermeyecek. Paylaşılacak görüntü öncelikle Bein Sports’a gönderilecek, onay gelmesi halinde paylaşım yapılabilecek.

Geçen günlerde Digiturk Spor İçeriklerinden Sorumlu Grup Başkanı Saad Saleh el Hudaifi, bu konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Kulüplerden kimileri hesaplarında belli içerik yayınlamak istiyorlarsa hakları olmayan içerikleri yayınlamamalılar. Dünyanın her yerinde bu şekilde. Eğer belli içerikleri yoluyor ve hakları size ait değilse bu hatalı bir vaziyet. Örneğin diziden bir bölüm yayınladınız, hakları size ait değil. O zaman başınıza ceza gelebilir. Taraftarlarınıza video hazırlamak istiyorsanız biz gene yardımcı oluruz. Fakat kulüplere şu ricam var, başka bir kulübe hasar vermek için görüntü paylaşmayın. Rekabette olduğunuz kulübü kötü yönde etkilemek için görüntü paylaşmayın. Kötü bir halde söylemek istemiyorum ama ummak istemediğimiz vaziyetlere girebiliriz. Başka bir kulübe zarar verirseniz bu bizi de içine çekiyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.