Bedava internet kampanyası başladı! Herkese 1 Gb ücretsiz internet

Turkcell, Türk Telekom, Vodafone Ramazan ayına özel her kullanıcısına 1 GB mobil internet hediye etti. Koronavirüs önlemleri sebebiyle evde kaldığımız bu günlerde Razaman ayında vatandaşların yakınlarıyla görüşmesine fayda sağlamak amacıyla yapılan Turkcell, Türk Telekom, Vodafone 1 GB bedava internet kampanyası için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu açıklama yaptı. İşte Turkcell, Türk Telekom, Vodafone 1 GB bedava internet kampanyasının detayları...
Takip et
Bedava internet kampanyası başladı! Herkese 1 Gb ücretsiz internet
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

1 GB bedava internet haberi Turkcell, Türk Telekom, Vodafone müşterileri için geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, GSM Operatörleri genel müdürleriyle videkonferans ile yaptığı görüşme ardından alınan kararla pandemi sürecinde verilen desteklere ek olarak hiçbir ayrım yapılmaksızın internet kullanıcısı olan tüm abonelere 1 GB ücretsiz data desteği sağlanacağını açıkladı. Mobil abone sayısının 2020 itibariyle ortalama 81 milyona ulaştığını vurgulayan Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, “Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) önlemleri ile gördük ki; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 18 senede haberleşme altyapısına yaptığımız yatırımlar sayesinde ülkemiz bu konuda dünyanın en iyi altyapılarından birine sahip olmuş vaziyette. Keza neredeyse eğitimden çalışma yaşamına kadar her şey dijital ortama kaymasına ve erişim altyapısına talep birkaç kat birden artış göstermesine rağmen altyapımızda hiçbir aksama yaşanmadı” şeklinde konuştu. Bilişim ve elektronik haberleşme sektörünün uzun süredir Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden biri haline geldiğine değinen Bakan Karaismailoğlu, sektörün her geçen gün kuvvetine güç kattığını belirtti.

TURKCELL, TÜRK TELEKOM, VODAFONE 1 GB BEDAVA İNTERNET NASIL ALINIR?

Vatandaşlar müşterileri oldukları operatör hangisiyse onun mobil uygulaması ya da internet sitesine giriş yaparak hediye 1 GB interneti hatlarına tanımlatabilir.

TURKCELL, VODAFONE, TÜRK TELEKOM’A TEŞEKKÜR

Bakan Karaismailoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okulların öğrencilerine Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üstünde sağlanan ders içeriklerine yönelik de mühim kampanyalar yaptırdıklarını belirtti. Bu kapsamda bütün hanelere 8 GB kadar internet hizmetinin EBA için ücretsiz tanımlandığını söyleyen Bakan Karaismailoğlu, “Bu içeriğe erişecek öğrenci sayısında hiçbir sınırlandırma da yaptırmadık. Koronavirüs ile mücadele ederken devlete düşen görevler yanında, özel sektörümüzün de yerine getirmesi gereken sorumlulukları olduğu muhakkaktır. GSM operatörlerimiz de bu süreçte elini taşın altına koydu ve güzel işler başardı. Sağlık çalışanlarımıza, öğrencilerimize ve 65 yaş üzeri vatandaşlarımıza destek sağlayan operatörlerimiz hiçbir aboneyi ayırmadan bu şekilde bir desteğe de imza attı. Hatta konuşma süresi olarak da eksta destekler gündemde. Tam ayrıntıları kendileri açıklayacak. Ben operatörlerimiz Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone’a vatandaşlarımız ve kullanıcılarımız ismine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

10 MİLYAR TL ALTYAPI YATIRIMI

Türkiye’de haberleşme sektörünün gelişmesinde yapılan yasal düzenlemelerin ve altyapı yatırımlarının büyük öneme sahip olduğunu vurgulayan Bakanı Karaismailoğlu, sektörün önünü açacak düzenlemeleri yapmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Haberleşme sektöründe bulunan şirketlerin altyapı yatırımlarını artırarak sürdürmesinin bu noktada büyük öneme sahip olduğunu ifade eden Karaismailoğlu, “Keza GSM operatörlerimiz her sene 10 milyar TL’nin üstünde altyapı yatırımı yaparak bu noktada üstüne düşen görevi yerine getiriyor. Fakat Yeni Tip Koronavirüs önlemleri ardından vatandaşların internet kullanımını daha da arttı. İhtiyaç haline gelen internet kullanımının bu dönemde vatandaşlarımıza öte yandan bir yük getirmemesi maksadıyla bütün GSM operatörlerimizden vatandaşlarımız ismine bir destek istedik. Bakanlığımız ile operatörler arasında vardığımız mutabakat ile bütün operatörlerimiz, 81 milyon internet kullanıcısı vatandaşımızın her birine Ramazan Ayı’nda 1’er GB interneti ücretsiz sağlayacak” şeklinde konuştu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA 15 GB

Bakan Karaismailoğlu, Koronavirüs sürecinde Bakanlık olarak operatörlerle yapılan koordinasyon ile sağlık çalışanlarına yönelik mobil haberleşme kampanyalarının da sağlandığını da anımsattı. Söz konusu kampanyaların mühim miktarda da artırıldığına işaret eden Bakan Karaismailoğlu, 780 bin kişiyi geçen bütün sağlık çalışanı personeline 2 ay süreyle aylık 5 GB internet ve 500 dakika sesli görüşme hizmetini ücretsiz olarak vermeye başladıklarını, ortalama 45 bin kişilik Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Merkezleri çalışanlarına ise ek olarak 2 ay süreyle 10 bin dakika sesli görüşme hizmetinin de ücretsiz olarak verileceğini açıkladı. Karaismailoğlu, özellikle hastanelerde görevli çalışan sağlık personelinin evine gidemediğini ve sevdiklerini göremediğini bildiklerini söyleyerek, “Bu sebeple 12 bin 864 saha çalışma ekibine de sevdikleriyle en azından daha rahat konuşabilmeleri, görüntülü sohbet edebilmeleri için 3 ay süreyle 15 GB/Ay internet ve 15 bin Dakika/Ay sesli görüşme hizmeti ek olarak sunulmaya başlayacak. Onlar bizler için, insanımız içi sevdiklerinden ayrı kaldılar. Elimizden gelen her şeyi de sağlık çalışanlarımız sevdiklerine kavuşabilsin diyerek seferber etmeye hazırız” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.