Bebekli Kadınlara Yol Vermeyen Magandaları Drone Yakaladı!

Polis drone yardımı ile yaya geçitlerini ihlal eden sürücüleri tespit etti. 20 dakikalık uygulamaya 17 sürücü takılıp ceza yedi.
Takip et
Bebekli Kadınlara Yol Vermeyen Magandaları Drone Yakaladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Trafikte yayaların çektiği çileyi sona erdirmek isteyen polisler hen gün yeni bir yöntem geliştiriyor. Cezaların artınca da caydırıcılık olmayınca farklı çözümler aranmaya başlandı. Düzce’de polis ekipleri uçurdukları drone ile hatalı sürücüleri tespit etti.

Drone görüntüsüne takılanlar arasında, bebek arabalı iki kadına yaya geçidinde yol vermeyen bir trafik magandası da vardı. Polisin 20 dakikalık bu ilginç uygulamasında tam 17 dikkatsiz sürücü radara takıldı. Plakaları tespit edilen araçlara 448’er lira para cezası uygulandı. Yaya geçitlerinin üstünde uçurulan drone görüntülerine takılanlar arasında duyarlı sürücüler de vardı. Yayayı görür görmez geçit önünde durup bekleyen vatandaşlar, yayaların geçişine izin verdi.

UYGULAMA DEVAM EDECEK

Emniyet yetkilileri konu ile ilgili yaptıkları açıklamada, cezai uygulamaya gerek kalmadan sürücülerin bu kurallara uymaları gerektiğini vurgulayarak duyarlılık çağrısı yaptı. Her sürücünün aynı zamanda bir yaya olduğunu hatırlatan polis ekipleri drone ile yapılan denetimlerin devam edeceği uyarısında bulundu. Özellikle yaya geçitleri ve okul çevrelerindeki kavşaklara dikkat çeken emniyet yetkilileri bu uygulama ile ihlal ve kazaları en aza indirmeyi planladıklarını anlattı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.