Bebeklerini Terk Eden Aileye Sahip Çıkıldı!

Adıyaman'da yaşanan olay vicdan yaralamıştı. 2 aylık oğullarını cami avlusuna bırakan aile bulundu, belediye aileye yardım etti.
Bebeklerini Terk Eden Aileye Sahip Çıkıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Geçtiğimiz günlerde ana haber bültenlerine yansıyan bir görüntü izleyen herkesin yüreğini burkmuştu. 2 aylık oğullarının çığlık çığlığa ağlamasına aldırış etmeyen anne ve baba güvenlik kameralarınca tespit edilmişti. Cami kapısına bıraktıkları evlatlarını terk eden ailenin kimliği tespit edildi.

Adıyaman Belediyesine bağlı ekipler genç anne ile eşini evlerinde ziyaret etti. Uzun süredir belediyeden sosyal yardım aldıkları tespit edilen ve maddi durumları iyi olmayan aileye destek olundu. Maddi destek sağlanırken bu desteğin devam edeceği vurgulandı. Belediye ekipleri, böbrek hastası olan bebeğin tedavi masraflarının da belediye tarafından karşılanacağını dile getirdi.

PSİKOLOJİK DESTEK DE SAĞLANACAK

Belediye ekipleri maddi sorunları nedeniyle depresyon yaşayan aileye maddi desteğin yanı sıra manevi desteğe de başladı. Belediye bünyesindeki psikologlar aile ile birebir ve toplu görüşmeler yaparak kendilerine manevi destek sunacaklar. Genç annenin cami bahçesindeki hali yürek parçalamış, evladını oracıkta bırakmadan önce 20 dakika kadar onu sevmesi izleyenleri duygulandırmıştı. Şehirde bulunan ve adının gizli tutulmasını isteyen bir iş insanını da aileye yardım sözü verdiği ifade ediliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.