adplus-dvertising

BBP’den çok sert HDP açıklaması “Meclis’ten defedilmeli”

HDP’nin ülkenin güvenlik meselesi haline geldiğini söyleyen Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Terör örgütüyle doğrudan bağlantıları sayısız şekilde ispatlanmış HDP, Meclis’ten defedilmelidir.” diyerek konuştu.
Takip et
BBP’den çok sert HDP açıklaması “Meclis’ten defedilmeli”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Adıyaman kırsalında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından 29 Nisan 2017’de gerçekleştirilen operasyonda öldürülen terör örgütü PKK üyesi Koçero Meleti kod isimli Volkan Bora’nın, HDP vekili Semra Güzel ile yakın ilişkisini gösteren fotoğraflar gün yüzüne çıktı. Güzel, öldürülen teröristle sevgili değil sözlü olduğunu açıklayarak fotoğrafları doğruladı.

HDP’li Güzel’in dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle gerçekleştirilen fezlekeyle alakalı prosedür Adalet Bakanlığınca tamamlanarak TBMM’ye iletilmek üzere Cumhurbaşkanlığına gönderildi.

“TERÖRİSTLE İLİŞKİ BİZİM İÇİN SÜRPRİZ DEĞİL”

Söz konusu gelişmeleri Meclis’te düzenlediği basın toplantısında değerlendiren BBP Genel Başkanı Destici, bu görüntünün başkaları için bir sürpriz olabileceğini fakat kendileri için olmadığını söyledi.

HDP’nin PKK’nın bir uzantısı olduğunu her zaman dile getirdiklerine işaret eden Destici, “Konunun magazin kısmının herhangi bir yerinde değiliz. Öncelikle söz konusu şahsın, dokunulmazlığının ivedilikle kaldırılıp yargılanmasının önemini bir kere daha vurguluyorum. Fezlekesi gelmeli, dokunulmazlığı kaldırılmalı ve yargıya gönderilmelidir. HDP’li öbür milletvekillerin de fezlekeleri görüşülüp dosyaları yargıya taşınmalıdır. Yargıda hesap vermeyecekler de nerede hesap verecekler?” sorusunu yöneltti.

“HDP MECLİS’TEN DEFEDİLMELİDİR”

Türkiye’nin en mühim ve öncelikli meselelerinden birinin HDP’nin hukuki, siyasi ve vicdani boyutlarıyla değerlendirilmesi olduğunu savunan Destici, şunları kaydetti:

“Terör örgütüyle doğrudan bağlantıları sayısız olayla ispatlanmış ve bu vaziyet kendileri tarafından da inkar edilmeyen bir siyasi partinin, varlığını ve faaliyetlerini sürdürmesi öncelikle Anayasamız ve ceza kanunlarımıza, ardından uluslararası hukuka aykırı bir vaziyet doğurmaktadır. TBMM’de ülkemizin dış politikada yaşadığı bütün ihtilaflarda düşmanlarının tezlerini destekleyen, onların gönüllü lobi hücresi olan, bunun yanı sıra faaliyetleri Hazineden verilen payla desteklenen bir siyasi parti yer almaktadır. Bunun gelişmiş herhangi bir ülkede hiçbir örneği yoktur. HDP, milli güvenlik meselesi haline gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, içine düşürüldüğü bu akıl dışı, mantık dışı sorunu bir an önce çözmek mecburiyetindedir. HDP, Meclis’ten defedilmelidir. Devletin varlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü hedef alan, ülkemizde on binerce cinayetin sorumlusu bir terör örgütünün sözcülüğünü yapan bir siyasi partinin varlığı kamu vicdanını son derece rahatsız etmektedir.”

HDP’nin, Semra Güzel’e kurumsal destek verdiğini söyleyen Destici, bu vaziyetin HDP’nin, geçmişten bugüne terör örgütleriyle ve terörle iç içe olma vaziyetine verilmiş desteğin sayısız örneklerinden biri olduğunu belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.