adplus-dvertising

BBP lideri Destici’den Selahattin Demirtaş’a sert mesaj! “teröristtir”

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin ‘2021 Senesi Değerlendirme Toplantısı’nda 5 senedir tutuklu bulunan HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında konuşarak sert biçimde yüklendi. Destici, “HDP, PKK’nın partisidir. Selahattin Demirtaş bir teröristtir. Terör örgütünün bir elemanıdır, uzantısıdır. 37 masum insanın ki 2’si polis. Katillerinin azmettiricisidir.” şeklinde konuştu.
Takip et
BBP lideri Destici’den Selahattin Demirtaş’a sert mesaj! “teröristtir”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

BBP Genel Başkanı Destici, partisinin Ankara’daki bir otelde düzenlediği ‘2021 Senesi Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Burada yaptığı konuşmada 2021 senesinde gerçekleşen olayları değerlendiren Destici, sözlerine bu senenin en mühim hadiselerinden birisinin Türkiye’nin kendi aşısına kavuşması olduğunu belirterek başladı, emeği geçenlere teşekkür etti.

“ELBETTE CEZASINI ÇEKECEKTİR”

Destici, Selahattin Demirtaş hakkında da konuştu. Demirtaş’ın terörist olduğunu söyleyen Destici, “Selahattin Demirtaş bir teröristtir. Terör örgütünün bir elemanıdır, uzantısıdır. 37 masum insanın ki 2’si polis. Katillerinin azmettiricisidir. Türkiye Cumhuriyeti devletine açıkça meydan okumuştur. Defalarca mitinglerinde, konuşmalarında ayrı bir devlet kurmaktan, öz yönetimden, terörist başının heykelini dikmekten bahsetmiştir. Elbette cezasını çekecektir” şeklinde konuştu.

“DOLAR YÜKSELSİN DİYE EL OVUŞTURANLAR MİLLETİ TEŞVİK ETTİLER”

Türkiye’nin 2021 senesinde yaşadığı ekonomik sıkıntıya da değinen Destici, dövizdeki dalgalanmaların en çok milletin canını yaktığının alını çizerek, “Türkiye, 2021 senesinde bir de ekonomik kriz yaşadı. Dövizdeki dalgalanmalar en çok milletimizin canını yaktı ve halen kısmen yakmaya devam ediyor. Burada da maalesef iki yüzlü bir siyasetle karşı karşıyayız. Bir taraftan dolar yükselsin diyerek el ovuşturanlar ve televizyonlara çıkıp Millet İttifakı’nı oluşturanlar çıkıp doların daha fazla yükseleceğini 20’lerde falan durdurulamayacağını çok yüksek rakamlar telaffuz ettiler. Sanki milleti teşvik ettiler. Dolar almaları ve paralarını dolara yatırmaları için teşvik ettiler, bir yandan da el ovuşturdular. Yükselsin ki Cumhur İttifakı, hükümet, iktidar oy kaybetsin, erken seçime gitmek mecburiyetinde kalsın ve daha sonra da bu ittifak seçimi kazansın, Türkiye’yi kendileri yönetsin” diyerek konuştu.

“EN ÇOK İTİRAZ ETTİĞİM KONU, HDP’NİN HAZİNE YARDIMINDAN FAYDALANMASI”

Partilere yapılan hazine yardımı hakkında da konuşan BBP Lideri Destici, hazine yardımı yapılmasını doğru bulmadığını, en çok da HDP’ye yapılmasına itiraz ettiğini vurgulayarak, “645 milyon ocak ayının ilk 10 gününde 5 partinin hesabına yatacak. Bir de ekonomimiz bu kadar zordayken, vatandaş bu kadar sıkıntıdayken, hazine bu kadar zor günlerden geçerken. Benim itiraz ettiğim bu” sözlerine yer verirken, şunları da ekledi:

“Gene benim kesinlikle kabul etmediğim ve ciğerimi yakan bir şey daha var. O 5 partinin içerisinde HDP var. HDP şu anda kapatılma süreciyle karşı karşıya. Sen diyelim ki bunun kasasına 77 milyonu yatırdın. Bir ay sonra da kapandı. Nereye gidecek bu milletin parası? Çoktan uçmuş gitmiş olacak Pkk‘ya, terör örgütüne sağa sola. Bu dava sonuçlanana kadar HDP’ye verilecek hazine yardımının dondurulmasını istiyoruz.”

“PARTİ GENEL BAŞKANLARININ DİNLENDİĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanların dinlendiği iddiası hakkında da konuşan Destici, parti liderlerinin dinlendiğini düşünmediğini, dinlenme olduysa da yanlış bulduğunu belirtti. Destici, Kılıçdaroğlu’nun kurumlardan almaya çalıştığı randevular ve kurumlara gidişi hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Destici, şu şekilde konuştu:

“Ben şahsen devletin siyasi parti genel başkanlarını dinlediğini düşünmüyorum. Dinlemelerini de yanlış buluyorum. Eğer bu şekilde bir dinleme varsa bunu doğru bulmam. Kim dinlenirse dinlenirse dinlensin, hiçbir insanın özel yaşamına girilemez. Bir mahkeme, savcılık kararı olmadan dinlenemez. Ama ben bu iddiaların temelsiz ve gerçek olmadığını düşünüyorum, yalnızca algı yaratmaya yönelik olduğunu düşünüyorum. Eğer bununla alakalı ellerinde somut bir belge varsa savcılığa, yargıya başvurmalarını tavsiye ediyorum. Randevu vermeyen her kurumun önüne giderek buradan bir siyaset geliştirmeye çalışırsanız bence bu ucuz siyaset olur. Milli Eğitim Bakanımız benim tanıdığım kadarıyla çok aklı başında biri ve bu işlere vakıf. Büyük bir gayretle eğitimi daha iyi hale getirme gayreti için uğraşıyor. 2018 senesinden bugüne kadar benim bildiğim öğretmen mülakatlarında yarım puan bile oynanmadı. İstisnaları var.”

“HDP İLE İLİŞKİ PKK İLE İLİŞKİDİR”

HDP ile ittifak yapanların PKK ile iş birliği yaptığının altını çizen Destici, “HDP ile olan ilişkilerine gelecek olursak HDP ile ilişki, PKK ile ilişki demektir. Bu çok açık ve nettir. HDP ile kim ittifak ediyorsa PKK ile iş birliği yapmış demektir. HDP, PKK’nın partisidir. Bugüne kadar ‘biz PKK’nın partisi değiliz’ dediler mi? ‘PKK terör örgütüdür’ dediler mi? Seçim yaklaştıkça HDP ile görünmek mecburiyetinde kaldıklarında hissettiler. İBB ile alakalı İçişleri Bakanlığı bir soruşturma başlattı. Başlatabilir. Pek çok belediyeyle alakalı soruşturma devam ediyor. Bunda anormal bir vaziyet yok ki. Niye bu kadar rahatsız olunuyor, esasında anormal olan o” cümlelerine yer verdi.

BBP Lideri Destici, konuşmasında gelen soru üstüne partisinin bir sonraki seçimde kendi logosu ve adayları ile bulunacağını da ekledi.

BBP lideri Destici’den Selahattin Demirtaş’a sert mesaj! “teröristtir”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.