adplus-dvertising

BBP lideri Destici’den Erdoğan’a tam destek! “Cumhur İttifakı’nda tereddüt yok”

Son dakika: Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı parti genel merkezinde ağırladığı görüşmenin sonrasında bir açıklamada bulundu. Son dönemde “seçim kanununyla” alakalı eleştirileri sebebiyle partisini Cumhur İttifakı’ndan çekeceği yönünde iddialar dolaşan Destici, “Cumhur İttifakı’nda tereddüt yok. Üç parti olarak devam ediyoruz” şeklinde konuştu.
Takip et
BBP lideri Destici’den Erdoğan’a tam destek! “Cumhur İttifakı’nda tereddüt yok”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün programında olmamasına karşın sürpriz bir biçimde Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici‘yi parti genel merkezinde ziyaret etti.

GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİLER

İki adın yaptığı görüşmede güncel gelişmeler, 2023 seçimleri ve seçim kanununun ele alındığı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan BBP Genel Merkezi’ne son ziyaretini 2018’te yapmıştı.

GENEL MERKEZLERE GİTMİYORDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretiyle alakalı öne çıkan bir öbür ayrıntı ise görüşme yeri oldu. Cumhur İttifakı ortağı Bahçeli ile dahi genel merkezde görüşmeyen Erdoğan, uzun zaman sonra ilk defa bir genel merkez ziyaretini öbür ittifak ortağına yapmış oldu.

DESTİCİ’DEN İLK AÇIKLAMA: TEREDDÜT YOK

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici de Erdoğan’ın sürpriz ziyaretinin sonrasında konuştu. Cumhur İttifakı’ndan ayrılacakları yönündeki eleştirilere cevap veren Destici, “Cumhur İttifakı’nda tereddüt yok. Üç parti olarak devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

SEÇİM YASASINA ELEŞTİRİ YÖNELTMİŞTİ

Büyük Birlik Partisi lideri Destici, Meclis’ten geçen seçim kanununyla alakalı Cumhur İttifakı’na ters bir görüş bildirmiş ve şu ifadeleri kullanmıştı: “Biz hükümet mensubu değiliz ama Cumhur İttifakı ortağıyız. Mesela Meclis’e seçim yasası kanunu sunuldu. Görüşmeye başlandı. Biz de bunu parti heyeti olarak konuştuk. Ancak bizim istediğimiz gibi kanun çıkmadı. Biz baraj sıfır olsun ya da yüzde 3 olsun dedik. Hazine yardımı kaldırılsın ya da adil dağıtılsın ya da seçimlerde ön seçim muhakkak uygulansın. Partilerin liderlerinin iki dudağından çıkmasın diyerek bunları öncelemiştik. Ha ne yapacağım; diyelim ki bana sordular. Ben evet vermeyeceğim ama çıkıp ittifak hassasiyeti olduğu için söylediklerimin dışında daha çok şey söylersem bu istismar edilir. Doğru da olmaz.”

Öte yandan Destici’nin bu açıklamaları Cumhur İttifakı’na bir gönderme olarak yorumlanmış ve Destici’nin partisini Cumhur İttifakı’ndan çekebileceği ileri sürülmüştü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.