BBP Genel Başkanı Destici: HDP siyasi bir parti değildir!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “HDP hiçbir zaman bir siyasi parti olmamıştır. Esasen kuruluşu da sakattır. Çünkü PKK terör örgütünün siyasi şubesi olarak kurulmuştur. Tüm yönetim kadroları ve sözde milletvekillerini PKK belirlemiştir. Kurulduğu günden bugüne kadar da teröre ve teröristlere hizmet etmiştir.” ifadelerini kullandı.
Takip et
BBP Genel Başkanı Destici: HDP siyasi bir parti değildir!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Destici, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesine açılan davayla alakalı sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

“HDP HİÇBİR ZAMAN BİR SİYASİ PARTİ OLMAMIŞTIR”

Destici, açıklamasında şunları kaydetti:

“HDP hiçbir zaman bir siyasi parti olmamıştır. Esasen kuruluşu da sakattır. Çünkü PKK terör örgütünün siyasi şubesi olarak kurulmuştur. Tüm yönetim kadroları ve sözde milletvekillerini PKK belirlemiştir. Kurulduğu günden bugüne kadar da teröre ve teröristlere hizmet etmiştir. HDP Anayasa’nın 68. maddesinde yer verilen hiçbir esasa uymamış, Siyasi Partiler Kanunu’nı yok saymış, alenen devletin varlığına, ülkenin ve milletin birliğine kastetmiştir. Bununla beraber millete kurşun sıkanlara siper olmuş, her zaman Türkiye düşmanlarının safında yer almıştır. Bunlara karşın maalesef bugüne kadar (bizce kesinlikle kabul görmeyen) çeşitli saiklerle, müsamahakarlığın ötesinde bir tavırla bugüne kadar Türk siyasetinde yer almıştır. Dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde terörle arasına mesafe koymayan, terörü reddetmeyen partilere müsaade edilmez.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.