BBC’nin ünlü sunucusu Janice Long öldü!

BBC’nin birbirinden efsane programlarına hayat veren spiker Janice Long, 66 yaşında hayata veda etti. Dünyaca meşhur sunucunun ölümünün sonrasında BBC Genel Müdürü bir açıklama geldi.
Takip et
BBC’nin ünlü sunucusu Janice Long öldü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Janice Long’un menajeri yaptığı açıklamada daha önce Radio 2 ve Top of the Pops’ta da görev alan meşhur sunucunun kısa zaman önce yakalandığı rahatsızlık sebebi ile hayatını kaybettiğini duyurdu. Fakat meşhur spikerin koronavirüs sebebi ile mi hayatını kaybettiği sorusu cevapsız kaldı.

BBC’ye yaptığı açıklamada, “Janice harika, sıcak bir insan ve olağanüstü yayıncılardı” şeklinde konuştu. ‘Mükemmel bir hikaye anlattı ve keskin zekasıyla sizi her zaman kahkahalarla güldürdü.

JANICE LONG KİMDİR?

Kariyerine 1979’da BBC Radio Merseyside’da istasyonda asistan olarak başlayan Janice Long, yaptığı programlarla dünyaca meşhur bir isim olarak başarılara imza atmıştı.

BBC’nin ünlü sunucusu Janice Long öldü!

“BBC İÇİN BÜYÜK KAYIP”

BBC Genel Müdürü Tim Davie yaptığı açıklamada “Janice Long, endüstri genelinde sevilen ve saygı duyulan yıldız bir sunucuydu ve vefatı müzik, yayıncılık ve BBC için büyük bir kayıp.

BBC Radyo Galler’de harika bir gösteri ve sadık takipçiler yaratmadan önce, 40 senesi aşkın bir süredir Radio 1, Top of the Pops, Radio 2 ve 6 Music’te bir çığır açtı. Hayranları, dinleyicileri ve meslektaşları tarafından özlenecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.