Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü 10 Kasım’a Bayram Dedi

Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 10 Kasım için düzenlediği bir etkinlik için okullara gönderdiği yazıda "Bayram" ifadesini kullandı.
Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü 10 Kasım’a Bayram Dedi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çanakkale’nin Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası’nda okullarda Atatürk ve Uygarlık temalı resim, șiir ve kompozisyon yarışmasında, ödüllerin verilmesi kısmında bulunan “Bayram” ifadesi tepkilere neden oldu.

10 KASIM İÇİN BAYRAM İFADESİ KULLANILDI

Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş ise, Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okullara sevk ettiği etkinlikteki ödüllerin verilmesi kısmında bulunan “Bayram” sözlerine tepki gösterdi.

Mantaş, şunları kaydetti:

“BUNUN HESABINI VERECEKSİNİZ”

“Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Atatürk’ün manevi değerine bakışı, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftasında , Bayramiç’deki okullarda Atatürk ve Uygarlık temalı bir resim, șiir ve kompozisyon yarışmaları yapacaksın fakat 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası’nı ‘bayram’ diye yazacaksın… Bir de bu yazıyı okullara yollayacaksın. Akıl tutulması gibi. Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Büyük Önder Atatürk’e verdiği önem bu kadar. Böyle özensiz bir kurum olabilir mi? Bunun hesabını vereceksiniz. O oturduğunuz koltuklara Atatürk sayesinde oturduğunuzu bileceksiniz… Ya da öğreneceksiniz” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.