adplus-dvertising

Bayramda hava nasıl olacak? Meteoroloji’den Ramazan Bayram’ı tahmini!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahmin raporunu yayımladı. Buna göre Ramazan Bayramı’nın ilk günü hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek. Yurdun birçok bölgesinde bayramın ilk gününde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.
Takip et
Bayramda hava nasıl olacak? Meteoroloji’den Ramazan Bayram’ı tahmini!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahmin raporunu yayımladı. Buna göre Ramazan Bayramı’nın ilk günü hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek. Öte yandan Marmara, Kıyı Ege, Batı Karadeniz, Güneydoğu Anadolu’nun bir kısmı hariç yurt genelinde sağanak yağmurun etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Afyonkarahisar, Karabük ve Sivas çevreleri ile Kastamonu’nun iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Karadeniz kıyılarında yer yer pus ve sis bekleniyor. Güneydoğu Anadolu’nun güneyinde toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklıklarının yurt genelinde mevsim normallerinin üstünde seyretmeye devam etmesi bekleniyor. Rüzgarın genellikle kuzey, güneydoğu kesimlerde güney yönlerden hafif, bazen orta güçte eseceği tahmin ediliyor. Bazı illerde beklenen hava vaziyetiyle günün en yüksek sıcaklıkları ise şu şekilde:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu 26

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 22

İzmir: Az bulutlu 28

Adana: Az bulutlu 28

Antalya: Az bulutlu, iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu 23

Samsun: Parçalı bulutlu 18

Trabzon: Parçalı bulutlu 16

Erzurum: Parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu 20

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu 27

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.