Bayram Uçuşları İçin Ortalama 765 Lira Harcandı!

Kurban Bayramı yaklaşırken herkesi tatil heyecanı sardı. Vatandaşlar, bu dönemdeki yurt içi ve yurt dışı uçuşları için ortalama 765 lira harcadı.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kalmışken yaşlı-genç herkeste tatil heyecanı yaşanıyor. Hükümet henüz bayramda kaç gün resmi tatil yapılacağını açıklamadı ancak turizm sektörü 9 günlük tatilin ilan edilmesine kesin gözüyle bakıyor. Tüm hazırlıklar da bu plana göre yapılıyor. 11 Ağustos günü kutlanacak bayramın birinci günü Pazar gününe denk geliyor. Turizmciler Pazar’ı takip eden 5 hafta içi gününün de resmi tatil ilan edilmesini bekliyor.

Henüz açıklama yapılmamasına karşın turizmciler gibi tatilciler de planlarını 9 güne göre yaptı. Bayram haftası için otobüs biletleri gibi uçak biletleri de tükendi. Vatandaşlarımız çoğunlukla gidiş-dönüş bileti alırken yurt içi ve yurt dışı uçuşlar için harcanan ortalama bilet tutarı 765 lira oldu. Bayramın hemen öncesi ve tatilin bittiği günlere bilet bulamayan vatandaşlar daha gidiş için daha erken, dönüş için de daha geç tarihlere bilet bakıyor.

EN ÇOK UKRAYNA’YA GİDİLECEK

Türk tatilcilerin bayram süreci için en çok bilet aldığı yurt içi lokasyon İzmir olurken yurt dışına gitmek isteyenlerin birinci tercihi Ukrayna oldu. Bu süreçte en çok bilet Odesa’ya kesildi. Otobüs firmaları da her bayramda olduğu gibi yine talebe yetişemedi, ek seferlerdeki biletlerin de tamamı tükendi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı