adplus-dvertising

Bayram öncesi otogarlarda yoğunluk başladı

Kurban Bayramı tatilini şehir dışında geçirmek isteyen vatandaşlar, İstanbul’daki otogarlarda yoğunluk yarattı. Otogarlardaki yoğunluk esnafın yüzünü güldürdü.
Takip et
Bayram öncesi otogarlarda yoğunluk başladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Esenler Otogarı’nda bayram hareketliliği başladı. 9 gün sürecek Kurban Bayramı tatilinde vatandaşlar, İstanbul’daki otogarlara akın etti. Kimi vatandaşlar bilet fiyatlarını normal bulurken bazıları de pahalı buldu. Bayram tatili sebebiyle şehir dışına gitmek için otogarda yoğunluk yaratan vatandaşlar, esnafın da yüzünü güldürdü. Otobüsler tam kapasite yola çıkarken şirketler ek seferlere başladı. Bilet fiyatları ise yaklaşık 500-750 lira arası değişiyor. Otogarlardaki yoğunluksa Kurban Bayramı’nın 1. gününe kadar devam etmesi bekleniyor.

Bayram öncesi otogarlarda yoğunluk başladı

“Yolcu kapasitesi doldu”

Yoğunluk sebebiyle yolcu kapasitesinin dolduğunu söyleyen Yazıhaneci, Abdurrahman Sarı, “Otogarın ortalamasıyla Ankara’ya kadar 350-400 TL civarında Ordu, Tokat, Sivas civarları 500 TL daha ileri gittiğinizde 600-700 liraya kadar bilet fiyatları var. Bu bayram gerçekten yoğun ve güzel iş var. Fiyatların yüksek olmasına karşın Anadolu’ya yoğun alaka var. Yolcu kapasitesi doldu. Tokat, Yozgat, Sivas Orta Anadolu Orta Karadeniz’e çok yolcu potansiyeli var. Araçlar yetişmiyor şu anda. Ben normalde 3 servis yapıyordum Tokat Erbaa’ya, şu anda 7 servise çıkardım” diyerek konuştu.

“Bayramı Balıkesir’de geçireceğim”

Bayram tatilini Balıkesir’de geçireceğini belirten Arzu Selamet, “Bayramı Balıkesir’de geçireceğim. Bileti bugün aldım. Bir adet alabildim 7 yaşındaki kızıma alamadım. Onu kucağıma alacağım. Yaşam koşulları malum. Fiyatlar yüksek. Herkese hayırlı bayramlar diliyorum” şeklinde konuştu.

Bayram öncesi otogarlarda yoğunluk başladı

“Yoğunluk çok olduğundan ilave otomobiller kalkıyor”

Yoğunluğun fazla olması sebebiyle ilave araçların kalktığını dile getiren Yazıhaneci, Kenan Yaver, “Erzincan’a 500-550 lira kesiyoruz. Öbür şirketler 750-650 de kesebiliyor. Biz yöre firması olduğunuz için 500-550 lira kesiyoruz. Yoğunluk çok olduğundan ilave otomobiller kalkıyor. Bu Şekilde de olunca fiyatlar şişiyor” dedi.

“Bileti bir ay önceden aldık”

Biletleri bir ay önceden aldığını söyleyen Ali Oran ise “Bileti bir ay önceden aldık. Fiyatlar normal. Yakıt fiyatlarına göre normal. Şirketler zarar ediyor. Kurtarmıyor o sebeple normal. Eşimle çocuğumu Mardin’e gönderiyorum. Ben bayramda dinleneceğim. Ailemiz Mardin’de eşim onları görmeye gidecek” ifadelerini kullandı.

Bayram öncesi otogarlarda yoğunluk başladı

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.