adplus-dvertising

Bayram Kaplan: ‘Parasızlıktan dolayı değil izin belgeleri eksik olduğu için turnuvaya katılamadık’

“Sen kızsın deyip beni dışladılar” sözleriyle gündem olan hentbolcu Merve Akpınar’ın Antrenörü Bayram Kaplan, turnuvaya maddi imkansızlıklardan dolayı değil 12 adet olması gereken veli izin belgelerinden bir tanesinin eksik olmasından dolayı katılamadıklarını dile getirdi.
Takip et
Bayram Kaplan: ‘Parasızlıktan dolayı değil izin belgeleri eksik olduğu için turnuvaya katılamadık’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Güneş’in Çocukları Gençlik ve Spor Kulübü’nün kurucu başkanı ve aynı zamanda “Sen kızsın deyip beni dışladılar” sözleriyle gündem olan Merve Akpınar’ın Antrenörü Bayram Kaplan, bir basın mensubuna yaptığı, “Biz imkansızlıklar yüzünden Türkiye Şampiyonası’na katılamıyoruz. Biz bu turnuvaya gitseydik en kötü çeyrek finale kadar çıkardık” açıklamasının yanlış anlaşıldığını belirtti.

“Yalnızca yanlış bir anlaşılma oldu, biz evraklarımızı zamanında yetiştiremedik”

Antrenör Bayram Kaplan, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine yaptığı açıklamada, konuyla alakalı olarak şunları belirtti:

“Maddi imkansızlıktan dolayı turnuvaya katılamadık diyerek bir olay yok. Yalnızca yanlış bir anlaşılma oldu. Biz evraklarımızı zamanında yetiştiremedik. Bir kafile dışarı çıktığı zaman veli izin belgelerinin olması koşul. Bunun yanı sıra bizim 12 adet lisanssız sporcumuz vardı. Biz o gün evraklarımızı okulumuzdaki bir öğretmenimize gönderdik. Sağ olsun o da yardımcı oldu. Çocuklarımıza evrakları dağıttı. Evraklardan 8 tanesi geldi. Kaptan toplayacaktı. Geriye kalan 4 tanesinden de ardından 3 tanesi geldi. Sona güne bir tanesi yetişmedi. Otomatik olarak biz turnuvaya katılamadık. Tamamen veli izin belgelerimizden kaynaklanan bir vaziyet. Eksik toplamamızdan kaynaklanan bir durumdu. Bunun yanında katılamayacak olan bir ekip valilik oluru aldı. KYK’de kalmak için biz yurt müracaatında bulunduk. Dilekçemize olumlu bir dönüş sağlandı. Tüm belgeler mevcut bizde. Parasızlıktan, imkansızlıktan dolayı katılamadık cümlesi değil de veli izin belgelerimizi zamanında yetiştiremediğimiz içindir.”

Takımın bulunduğu 5’li grupta 4 deplasmanları olduğunu bilgisini hatırlatan Kaplan, “Eğer dört deplasmanı karşılayabiliyorsak, beşinci deplasman olan Kahramanmaraş deplasmanını da karşılayabiliriz. Paramız yoktu yola gidemedik değil de bizim veli izin belgelerimizden kaynaklanan bir durumdu” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.