Bayram Dolayısıyla Türkiye’den Giden Suriyeli Sayısı Artıyor

Kurban Bayramı dolayısıyla memleketine giden Suriyeli sayısı bu sabah itibariyle 26 bine ulaştı. Sıcak havaya aldırış etmeden sınırdan geçen Suriyelilerin, ülkelerindeki akrabalarına hediyeler götürmesi dikkat çekti.

Türkiye’de yaşayan Suriyeliler, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonları ile terörden temizlenen bölgelere akın ediyor. Bu sabah itibariyle sınırı geçip ülkelerine giden Suriyeli sayısı 26 bin oldu.


KOŞARAK GİDİYORLAR

40 dereceye yaklaşan sıcak havaya rağmen bayramı ülkelerindeki akrabaları ile geçirmek isteyen Suriyelilerin göçü devam ediyor. Sınır kapılarında uzun kuyruklar oluşturan Suriyelilerin, ülkelerine giderken yanlarında akrabalarına hediyeler götürmesi dikkat çekti. Son derece neşeli oldukları gözlenen Suriyelilerin, sınır kapısını geçtikten sonra ülke topraklarına koşarak girdi.

“SURİYELİLERİN SINIR DIŞI EDİLMESİ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

Öte yandan Türkiye’deki gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Suriye Geçici Hükümeti Başkanı Abdurrahman Mustafa, “Öncelikle belirtmek isteriz ki Türkiye’de yaşayan milyonlarca Suriyeli, Türkiye’nin kendilerine göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı müteşekkirdir. Son dönemdeki gelişmelere ilişkin olarak ilgili kurumlardan aldığımız bilgilere göre, uluslararası basında ve sosyal medyada yer alan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Türkiye’de Suriyelileri hedef alan ve onları sınır dışı etmeyi amaçlayan bir operasyon söz konusu değildir” ifadelerini kullandı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı