adplus-dvertising

Bayılana kadar öten Denizli horozunun namı tüm dünyaya yayıldı!

Denizli’de kümeste öttükten sonra bayılan horoz dünya çapında bile meşhur olmuş, yakalandığı solunum yolu hastalığının sonrasında ölmüştü. Şimdilerde ise horozun akrabaları yurt dışı ve yurt içinde alaka görmeye başladığı söylenirken, horoz sahibi olmak isteyen kişilerin sayısı arttı. Horoz sahibi Okan Gökbudak, ”Bayılan horozumdan sonra Denizlili horozlar daha fazla alaka gördü. Yurtdışındaki Uzakdoğu ülkelerine horozu duyurdum. Talep çoğaldı. 30 saniye kadar ötüyorlar” şeklinde konuştu.
Takip et
Bayılana kadar öten Denizli horozunun namı tüm dünyaya yayıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Denizli’de sahibinin kümeste öterken bayılmasını fark etmesinin sonrasında yaptığı paylaşım sonrası ünü dünyaya yayılan bayılan horoz, yakalandığı solunum yolu hastalığının sonrasında ölmüştü. Sahibinin ve kendisini tanıyanlarını üzen haberi almasının sonrasında bayılan horozun akrabaları alaka odağı olmaya başladı. Yurt içi ve yurt dışında çıkan haberlerin ve paylaşımların sonrasında bayılan horoz sahibi olmak isteyen kişilerin sayısı arttı. Sahibi Okan Gökbudak’ı arayarak iletişime geçen bir çok vatandaş, horozların yanına gelerek fotoğraf çekilip bayılma anlarını ise ölümsüzleştirdi. Sanki fenomen halinde gelen ve Denizli’nin tescilli olan bayılan horozları, kimi Isparta’ya kimi başka kentlere satıldı. Elinde yalnızca tek bir öterken bayılan horozu bulunan Gökbudak, ölen horozunun hatırası olduğunu dile getirdi.

Bayılana kadar öten Denizli horozunun namı tüm dünyaya yayıldı!

‘ÖLDÜKTEN SONRA AKRABALARI İLGİ GÖRDÜ’

Vatandaşların sıklıkla yanına geldiğini söyleyen Gökbudak, “Bayılan horozumdan sonra Denizlili horozlar daha fazla alaka gördü. Yurtdışındaki Uzakdoğu ülkelerine horozu duyurdum. Benim için gurur verici bir vaziyet. Şuanda Denizli horozunun yalnızca bu kente özgüdür. Horozumuzun özelliğinden dolayı yanıma gelenler çoğaldı. Horozu görmek isteyenler sayısı çok arttı. Satın almak isteyenlerde talep çoğaldı. Ünlüler sosyal medyada paylaştı ve çok alaka gördü. Denizli horozları 20 ile 30 saniye kadar ötüyor. Bu horoz nefesine yenik düşüyor ve kendini bırakmadan sonuna kadar ötüyor. Sonra nefes yetmediğinden artık kendisi bayılıyor. Akrabaları alaka gördü. Bu Denizli horozlarına çok alaka var. Hemen yumurtalarını ve yavrularını talep olduğu için satıyoruz. Türkiye’de içinde alaka gün geçtikçe artıyor” şeklinde konuştu.

Bayılana kadar öten Denizli horozunun namı tüm dünyaya yayıldı!

Bayılana kadar öten Denizli horozunun namı tüm dünyaya yayıldı!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.