Bayburt’ta Kara Akbaba Görüldü! Nesli Tehlikedeydi

Dünyanın en tehlikeli yırtıcılarından biri olarak bilinen Kara Akbaba, göç ettiği esnada Bayburt'ta görüldü.

Bayburt’ta nesli tükenmekte olan, en tehlikeli yırtıcılardan biri olarak bilinen Kara Akbaba görüldü. Göç ettiği esnada Bayburt’ta mola veren Kara Akbaba görenleri büyüledi. Nam-ı diğer “Doğanın Çöpçüsü” Kara Akbaba’nın nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya… Kara Akbabalar, Göç esnasında Bayburt’un Örence köyü civarında mola verdi. Kara Akbabalar Bayburt’ta verdikleri molada görüntülendi. Birkaç gündür kısa mesafe uçuş yapıp uzun süre yerde dinlendiği fark edilen 3 Kara Akbaba, gören vatandaşları şaşkına çevirdi.


EKİPLER GELDİ NEDEN UÇMADIKLARI ANLAŞILDI

Kara Akbabalarının neden uçup gitmediği ise Doğa Koruma ve Milli Parklar ekibinin gelmesiyle anlaşıldı. Kara Akbabaları gören vatandaşlar, yetkililere haber verdi. Gelen DKMP ekipleri belirli bir mesafeden gözlem yaptı. Yaralı veya hasta olmadıkları anlaşılan Kara Akbabaların göç yolunda mola verdiği anlaşıldı.

DKMP ekipleri, Bayburt’un Kara Akbabaların göç yolu üzerinde olduğunu ifade ederek dinlenmek için 2- 3 günlüğüne yere indiklerini ve daha sonra tekrar yollarına devam ettiklerini belirtti.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı