Bayburt Bayburt Olalı Böyle Trafik Görmedi

Türkiye'nin en az nüfusa sahip ili olan Bayburt'ta ilk kez trafik sıkışıklığı yaşandı. Tatilcilerin doldurduğu şehirde adım atacak yer kalmadı.

82 bin 274 ile Türkiye’nin en az nüfusa sahip ili olan Bayburt’ta bayram yoğunluğu yaşanıyor. Tatilcilerin akın ettiği şehirde ilk kez araç trafiği oluşurken nüfusun 3 katına çıktığı belirtiliyor.

Ülkemizin en sakin şehri olarak bilinen Bayburt’ta Kurban Bayramı hayatı alt üst etti. Tatilciler ve gurbetçilerin yaz tatilini geçirmek için akın ettiği şehirde bir de bayram yoğunluğu yaşanınca adeta adım atacak yer kalmadı, caddelerde uzun araç kuyrukları oluştu.

TRAFİK BİR TÜRLÜ AÇILMIYOR

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa başta olmak üzere diğer kentlere göç eden Bayburtlular, bayram tatili nedeniyle memleketlerine geldi. Türkiye İstatistik Kurumu’nun Şubat 2019 verilerine göre, 82 bin 274 kişi ile Türkiye’nin en az nüfusuna sahip ili konumunda olan kentte, yurt içi ve dışından gelen ziyaretçilerle nüfusun 3 katına çıktığı belirtildi. Trafiğin kilitlendiği yerlerde polisler duruma çare bulmaya çalışsa da onlar da yetersiz kalıyor.

ESNAF DURUMDAN MEMNUN

Bu yoğunluk en çok esnafın yüzünü güldürürken memleketi Bayburt’a tatil için gelen Davut Doğan, “Eskiye nazaran Bayburtumuz gerçekten yaz aylarında kalabalıklaşıyor. Bugün de gördüğünüz gibi arabayı park edecek yer bulamadık” dedi. İdris Bayar ise “Bayburtlu hemşehrilerimiz Bayburtumuza sıla-i rahim yapıyor. Bundan dolayı bir Bayburtlu olarak gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı