adplus-dvertising

Batshuayi: ‘Sabırsızlıkla sahada takımım için gol atmayı bekliyor ve birlikte kupalar kazanmak istiyorum’

Fenerbahçe taraftarının kendisini çok iyi karşıladığını söyleyen Batshuayi, “Sabırsızlıkla sahada takımım için gol atmayı bekliyorum. Bana göstermiş olduğunuz sevgiyi ben de aynı biçimde sizlere iletmek istiyorum. Beraber kupalar kazanmak istiyorum”
Takip et
Batshuayi: ‘Sabırsızlıkla sahada takımım için gol atmayı bekliyor ve birlikte kupalar kazanmak istiyorum’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Fenerbahçe’nin yeni transferlerinden Belçikalı forvet Michy Batshuayi, kulüp televizyonunda yayınlanan ‘Günün Röportajı’ programına misafir oldu. İlk olarak takımın bir parçası olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ve yaşadığı mutluluğu dile getiren Batshuayi, Teknik Direktör Jorge Jesus’la çalışmanın ayrıcalık olduğuna da değindi. Yıldız futbolcu, takımın mücadele ettiği her kulvarda kupalar kazanabilecek kalitede olduğuna da vurgu yaptı.

“Taraftarlarımıza çok ama çok teşekkür ediyorum”

Sözlerine Fenerbahçe taraftarına teşekkür ederek başlayan Batshuayi, “Öncelikle sizlerin aracılığıyla taraftarlarımıza çok ama çok teşekkür ediyorum. Beni çok iyi karşıladılar ve bundan dolayı oldukça memnun olduğumu ifade etmeliyim. İyi karşılandığımdan dolayı gerçek manada çok mutluyum. Ben de sahada göstereceğim en iyi performansla onlara iyi bir karşılık vermek istiyorum” diyerek konuştu.

“Çok disiplinli bir takımdayım”

Özellikle takımda disiplin konusunun çok hakim olduğunu vurgulayan Michy, “Buraya geldiğimde gördüğüm ilk şeylerden bir tanesi çok disiplinli bir takımda olduğumdu. Taktiksel manada çok disiplinli bir takımdayım ve herkes görevini ciddi biçimde yerine getiriyor. Bu Şekilde olması gerçekten çok güzel, fakat böyle şampiyon olabiliriz” şeklinde konuştu.

“Çalışmalar iyi gidiyor”

Takıma pozitif hava katmak için en hızlı biçimde hazır olmaya çalıştığının altını çizen golcü futbolcu, “Şu an itibarıyla çalışmalar iyi gidiyor. Yavaş yavaş çok daha iyi bir vaziyete geleceğimi düşünüyorum. Takıma pozitif şeyler katma ismine en hızlı biçimde bir sonraki maça hazır olmak için çalışmalarımı sürdürüyorum” dedi.

“Ben buraya gol ve goller atmak için geldim”

Belçikalı oyuncu, transfer sürecine dair ise, “Transfer sürenin iyi geçtiğini söyleyebilirim. Bu süre zarfında başkanımızla pek çok defa görüştük ve bana kulübün nasıl bir kulüp olduğundan bahsetti, bana ne kadar güvendiğini anlattı. Yaptığımız video görüşmelerde ki sanırım 5-6 defa görüşmemiz oldu ve bu görüşmelerde ben de bana duyulan güveni fazlasıyla hissettim. Tabii ki de benden beklenti gol atmam ve ben de buraya gol ve goller atmak için geldim” açıklamasında bulundu.

Batshuayi: ‘Sabırsızlıkla sahada takımım için gol atmayı bekliyor ve birlikte kupalar kazanmak istiyorum’

“Bu ülkeyi çok seviyorum”

“Ben bu ülkeyi çok seviyorum” diyerek Batshuayi, şöyle devam etti:

“Ailem de aile üyelerim de burada yaşamaktan dolayı çok ama çok mutlular. Fenerbahçe’nin bana sunmuş olduğu proje de oldukça iyi bir projeydi. Karşılıklı sevgi, saygı ve güven ilişkisiyle birlikte buraya gelmeyi tercih ettim. Bundan dolayı da Fenerbahçe’deyim.”

“Hocamızla birlikte ilerisi için güzel adımlar atmak istiyoruz”

Teknik Direktör Jorge Jesus ile alakalı de görüşleri alınan Michy Bathuayi, “Kendisi gerçek manada çok büyük bir hoca. Dünyadaki herkes onun nasıl bir teknik adam olduğunu biliyor. Bununla alakalı oldukça fazla şey söylememe gerek yok. Bizim açımızdan da ligdeki vaziyetimiz açısından da olumlu olacağını düşünüyorum. Dolayısıyla onunla çalışacak olmak benim için çok büyük bir mutluluk. Bizler de aynı biçimde sahada iyi bir performans ortaya koymak istiyoruz. Kişisel olarak da iyi bir performans sergilemek istiyorum. Kalitemizi ortaya koymak istiyoruz ve hocamızla birlikte ilerisi için güzel adımlar atmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Kupalar kazanmamız kaçınılmaz”

Mücadele ettiği her kulvarda kupalar kazanabilecek kalitede bir takımda olduğunu, “Kısa bir müddet önce takıma katıldım ama gördüğüm kadarıyla çok büyük bir kaliteye sahibiz. Takım arkadaşlarım çok büyük bir kaliteye sahipler. Dolayısıyla söz konusu turnuvalarda hiçbir şey kazanmamak bence çok mümkün olmayan bir şey. Bana göre kupalar kazanmamız kaçınılmaz. Ligde de şampiyon olarak hedefimize ulaşmak istiyoruz” biçiminde aktaran tecrübeli santrfor, “Rekabet sizleri her zaman çok daha kuvvetli bir pozisyona getirir, seviyenizi ve takımın seviyesini yukarılara çıkartır. Dolayısıyla bu futbolun bir parçası ve bunu olumlu buluyorum” diye rekabet ortamının takımın gelişimine yaptığı katkıya da değindi.

Batshuayi, Türkiye Ligi hakkındaysa, “Türkiye Süper Lig’i gerçekten iyi bir lig. Bu zaman kadar farklı liglerde oynadım ve her ligin hem avantajlı hem iyi hem de kötü tarafları vardır. Ama buranın iyi bir lig olduğunu söyleyebilirim” diyerek konuştu.

“Hep bu numarayı tercih ettim”

Michy, 23 numarayı tercih nedenini ise şu şekilde anlattı:

“Tercih ettiğim numara 23. Açıkçası hep bu numara ile de başlamıştım. Dolayısıyla bu tercih ettiğim numarayı da burada seçtim.”

“Futbol dışında ailemle vakit geçiriyorum”

Futbol dışındaki hayatından da kısaca bahseden başarılı futbolcu, “Futbol dışında ailemle vakit geçiriyorum. Aile benim için çok mühim. Aynı zamanda konsol oyunu oynuyorum. Basit yaşamayı seviyorum. Dediğim gibi figürleri ve konsol oyunu oynamayı seviyorum. Öte Yandan figür koleksiyonum da vardı fakat bunu durdurdum çünkü oldukça fazla var. Buna alakam de Japon çizgi filmleri, kitaplar vs. Bundan kaynaklı bir alaka söz konusu olduğu için başlamıştım. Ben, basit yaşamaya çalışan birisiyim. Evimde daha fazla böyle zaman geçiriyorum” şeklinde konuştu.

Örnek aldığı isim

Dünya futbolunda örnek aldığı adlardan bir tanesinin ‘Thierry Henry’ olduğunu da belirten Batshuayi, taraftara verdiği şu mesajla sözlerini noktaladı:

“Beni çok iyi bir biçimde karşıladınız, bundan dolayı çok mutluyum. Sabırsızlıkla sahada takımım için gol atmayı bekliyorum. Bana göstermiş olduğunuz sevgiyi ben de aynı biçimde sizlere iletmek istiyorum. Beraber kupalar kazanmak istiyorum.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.