adplus-dvertising

Batman’ın PKK ile mücadeledeki ilk şehidi unutulmadı

Batman’ın Sason ilçesinde 30 sene önce PKK terör örgütünün Yuvalar köyünü basması neticesi teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Güvenlik Korucusu Sason’un ilk şehidi Mehmet Salih Çelik, şehit edildiği köyde anıldı.
Takip et
Batman’ın PKK ile mücadeledeki ilk şehidi unutulmadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sason Şehit Aileleri ve Gazilerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Sason’un ilk şehidi Güvenlik Korucusu Mehmet Salih Çelik’in yakınlarının katıldığı anma programında, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar okundu. Teröristlerin köyü basması neticesi evlere girmeye çalıştıklarını söyleyen şehidin kardeşi Resul Çelik, “Teröristler düzenledikleri köy baskınında bizleri çocuklarımız ile beraber yok etmek için kalabalık bir grup ile saldırı düzenledi. Burada 1992’de ağabeyim şehit düştü. Ağabeyim PKK ile mücadelede Batman’ın ilk şehididir. Öte Yandan bu köyde teröristlerin mayın döşemesi neticesi bir yakınımız da şehit düştü. Teröristler, 17 kez köyümüzü bastı. 3 korucumuz da yaralanarak gazi oldu. Biz onlara hiç bir zaman geçit vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz. Bizleri çoluk çocuk demeden taradılar. Bu kapıda da gördüğünüz gibi halen mermilerin izi duruyor. Bu kapıyı açtığımız gibi bizleri taradılar. Tüm çocuklarımızda içerideydi. Bu kapıda tam 10 mermi izi halen duruyor” şeklinde konuştu.

Batman’ın PKK ile mücadeledeki ilk şehidi unutulmadı

“Teröristler köye 300 kişilik grupla saldırdı”

Şehit yakınları olarak Sason’un ilk şehidini anmak için bir araya geldiklerini söyleyen Sason Şehit Aileleri ve Gazilerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutalip Çelik, teröristlerin köye 300 kişilik gurupla saldırdıklarını söyledi. Çelik, “Şehit yakınları olarak, ilk şehidimizi anmak için buradayız. Korucumuzun şehit edildiği yerdeyiz. Devletin yanında terörle mücadele etmeye çalışan ilk korucuların köyüne baskın düzenleniyor. Teröristler 300 kişilik grupla saldırıyorlar. Çoluk çocuk demeden sizlerin gördüğü gibi kapıda mermi izleri görünüyor. İçeride de pencerelere de roket ve el bombaları ile saldırdılar. Bu köyde o zaman 3 kişi şehit düştü. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Milletimiz teröristlere hiç bir zaman geçit vermedi. Allah’ın izniyle bundan sonra da teröristlere geçit vermeyecek. Öte Yandan buradan Cumhurbaşkanımıza ve İçişleri Bakanımıza seslenmek istiyoruz, Kandil’in ağzıyla oturup kalkan, terörist cenazelerine utanmadan katılan o kravatlı teröristleri mecliste görmek istemiyoruz” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.