adplus-dvertising

Batman’da hırsızlar engelli vatandaşların araç şarj istasyonlarına dadandı

Batman’da engelli vatandaşların akülü araçlarını şarj etmeleri için şehrin 6 farklı noktasına kurulan şarj istasyonları, kimliği belirsiz kişi ve ya kişilerce zarar verilip, şarj kablolarının yerinden söküldüğü ileri sürüldü.
Takip et
Batman’da hırsızlar engelli vatandaşların araç şarj istasyonlarına dadandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Batman Millet Bahçesine gezintiye çıkan engelli birey Ömer Polat, parkta bulunan şarj istasyonun bir kablosunun çalındığını ve öbür iki kablosunun da çalışmadığını ileri sürdü. Polat, “Şu an bulunduğum yer Batman Millet Bahçesi. Aracımı şarj edecektim. Geldim, baktım kablolarımızın iki tanesi yerinde ama çalışmıyorlar; bir tanesini de çalmışlar. Devletimizin bu vaziyete el atmasını istiyoruz. Bunların tamir edilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Batman’da hırsızlar engelli vatandaşların araç şarj istasyonlarına dadandı

Engelli bireylerin araçlarını şarj etmeleri için kurulan şarj istasyonlarına zarar verildiğini öne süren Alican Atak ise millet bahçesinde bulunan şarj istasyonun bir kablosunun koparıldığını, öbür iki tanesinin de çalışmadığını belirtti. Atak, “Engelli bireyler için can damarı olan bu kablolara vatandaşların biraz daha duyarlılık gösterip zarar vermemelerini istiyoruz. Maalesef engelli bireyler bu yüzden evlerine doğru dürüst gidemiyor. Şehir merkezinde doğru dürüst ulaşımlarını sağlayamıyorlar. Bütün yetkililerden bu konuya biraz daha duyarlı olmalarını talep ediyoruz. Vatandaşlarımızın da bu engelli şarj istasyonlarına sahip çıkmalarını bekliyoruz. Özellikle gençlerin bu kablolara zarar vermemelerini istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.