Batman Otogarındaki Cinayetin Ardından Baba Yüksekbağ İlk Kez Konuştu

Batman’da otogarda yaşanan ve görüntüleriyle Türkiye’nin gündemine oturan cinayetin ardından, 21 yaşında katledilen Suat Yüksekbağ’ın babası Nuri Yüksekbağ ilk kez konuştu.

21 yaşındaki Suat Yüksekbağ, askerden geldikten 15 gün sonra kan davası sebebiyle Batman otogarında öldürülmüştü. Yüksekbağ’ı otogarda gördükten sonra kısa bir süre sonra yakalayan R.K. ve A.K, yaraladıkları Suat Yüksekbağ’a kimsenin yaklaşmasına izin vermeyerek ölmesini seyretmişlerdi. Bu görüntüler Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Görüntülerde neden silahlarını kullanmadıkları anlaşılamayan ve çaresizce gencin ölümünü seyreden polisler de açığa alınmıştı.

Cinayetin ardından baba Nuri Yüksekbağ ilk kez konuştu. Nuri Yüksekbağ, “Benden 100 bin lira kan parası istediler. Ödeyecek gücüm yoktu. Oğlum yaşayabilsin diye Kütahya’da çalışıyordum. Ödememi beklemediler, öldürdüler” ifadelerini kullandı.

“POLİSLERE DAVA AÇACAĞIM”

Yüksekbağ, geçen yıl büyük oğlunun karıştığı ve içinde 6 kişinin olduğu bir olaydan dolayı kendisinden 100 bin lira kan parası istendiğini söyledi. Cinayetin oğlu tarafından işlendiğinin bile henüz kesinleşmediğini belirten Nuri Yüksekbağ, “Beklemelerini istedim. Evimi, arsamı satacağım, ödeyeceğim dedim. Mevsimlik işçi olarak çalışıyordum. Oğlum da çalışacaktı. Ödeyecektik. Beklemediler, öldürdüler. Onlara insan denemez” diye konuştu. Nuri Yüksekbağ, olay yerindeki polislere de dava açacağını söyledi ve “Onlar görevini yapsalardı, oğlum hayatta olabilirdi” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı