Batman Anadolu Lisesi dünya sıralamasına girdi!

BATMAN Anadolu Lisesi, Amerikan, Take Action Global isimli kuruluşun 6 hafta süreyle 146 ülkede gerçekleştirdiği ‘İklim Eylem Planı Projesi’nde 250 okuldan biri olmayı başardı.
Takip et
Batman Anadolu Lisesi dünya sıralamasına girdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İngilizce öğretmeni Hatice İğsen’in 150 öğrenci ile yürüttüğü projeyle okul ödül aldı.

Batman Anadolu Lisesi, Amerikan Take Action Global isimli kuruluş tarafından 6 hafta süreyle 146 ülkede yürütülen ‘İklim Eylem Planı Projesi’ne başvurdu. Dünya genelinde 13 bin okulun müracaat yaptığı projede Batman Anadolu Lisesi 250 okuldan biri olmayı başardı.

Batman Anadolu Lisesi dünya sıralamasına girdi!

Proje sorumlusu İngilizce Öğretmeni Hatice İğsen, “6 Hafta boyunca çeşitli etkinlikler yaptık. Her haftanın farklı bir teması vardı. Bütün incelemeleri öğrencilerimiz yaptı. İklim değişikliğinin yaşamımıza etkileri ve çözüm önerileri gibi çalışmalar yaptık. Uzmanlardan destekler aldık. Bütün incelemeleri öğrencilerimiz yaptı. Tarım İl Müdürlüğü’nde incelemelerde bulundu. Dünya genelinde 250 okula mükemmellik ödülü verildi. Biz de bu ödülü aldığımız için çok mutluyuz ve gururluyuz. Aldığımız ödülün yanı sıra öğrencilerimiz global bir problem olan iklim hakkında bilgiler edindi. Etkinlikleri tamamen İngilizce işledik. Bu açıdan da öğrencilerimiz İngilizcelerini de geliştirmiş oldular” diyerek konuştu.

Batman Anadolu Lisesi dünya sıralamasına girdi!

6 hafta boyunca arkadaşlarıyla çok ciddi çalışmalar yürüttüklerini söyleyen öğrencilerden Berfin Zehra Kurt, “Bizim için güzel bir deneyim oldu. Dünyamız ciddi bir tehdit altında. Çalışmamızda iklimin bütün boyutlarını ele aldık. Dünya çapında ödül almak çok gurur verici” şeklinde konuştu.

‘150 ÖĞRENCİMİZ EMEK VERDİ’

Okul Müdürü Mehmet Konak ise akademik başarının yanı sıra sosyal ve kültürel çalışmalara da ağırlık veren bir okul olduklarını söyleyerek, “Dünya genelindeki 250 okuldan biri olmak gurur verici. Öğretmenimiz ve öğrencilerimizi yürekten kutluyoruz. Her sene Türkiye’nin en iyi üniversitelerine öğrencilerini yerleştiren bir liseyiz. Uluslararası gerçekleştirilen yarışmada 150 öğrencimiz emek verdi. Mutluyuz ve gururluyuz” diyerek konuştu.

Batman Anadolu Lisesi dünya sıralamasına girdi!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.