Bataklık Operasyonu başladı! Uyuşturucu satıcıları tek tek yakalanıyor

Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu 9 ülke ile birlikte başlatıldı. Açıklama Süleyman Soylu tarafından yapılırken çok sayıda gözaltı olduğu bildirildi.
Takip et
Bataklık Operasyonu başladı! Uyuşturucu satıcıları tek tek yakalanıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Uyuşturucu ve uyuşturucu gelirlerine karşı, 9 ülkeyle beraber Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu olan “Bataklık Operasyonu” başlatıldı. Hedef kapsamında Türkiye’de 94 kişi ile ilgili gözaltı kararı verilirken, 67’si gözaltına alındı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu başlatıldı” diye, uyuşturucu ve uyuşturucu gelirlerine karşı başlatılan operasyonun ayrıntılarını açıkladı.

Bakan Soylu yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu başlatıldı. Ortalama 1 senedir takip edilen operasyon gerçekleştirildi. Bu operasyonun ismi Bataklık. Özellikle, uyuşturucu ve uyuşturucuya bağlı suç gelirleriyle mücadele etmek. Özellikle suç gelirleriyle mücadelede büyük bir mücadele verilmektedir. Dönem dönem çok zorlandığımız açıktır. Bu operasyon 9 ülkeyle bağlantılı gerçekleştirildi. Hollanda, Belçika, İspanya, İtalya, Şili, Ekvador ve Brezilya ile bağlantılı gerçekleştirildi. Türkiye’de 11 ilde yapıldı. 94 hedef vardı, 67 hedef gözaltına alındı, 70 milyon liraya el konuldu. Bu operasyonda öte yandan hem suç gelirlerine yönelik, silahlı suç örgütü belirlendi. Örgütün tepe yöneticilerinden bir tanesi ile ilgili kırmızı bülten, Brezilya ve Hollanda’da 26 senelik hapis cezası var. 500 milyonun üstüne çıkabilecek bir nakdi ve suç gelirleri toplamı söz konusu olacak.”

2 AY ÖNCE İLK OPERASYON

Soylu “Yaklaşık 2 ay önce bu operasyona bağlı olarak bir yakalama daha gerçekleştirilmişti. Ama kamuoyuna oldukça fazla deklare edilmeden suç dosyasına herhangi bir halel gelmemesi için de devam da ettirildi. Bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Cumhuriyet tarihinin en mühim operasyonudur bu. Bu büyüklükte bu şekilde bir operasyon olmadı ama bugünden sonra çok daha kuvvetli biçimde olabileceğini, hem milletimize hem kamuoyuna ilan etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.