adplus-dvertising

Başpehlivanın hedefi, altın kemeri Muratpaşa’ya getirmek

Antalya Muratpaşa Belediyespor Başpehlivanı Orhan Okulu, 1-3 Temmuz arasında 661’incisi düzenlenecek Kırkpınar Yağlı Güreşlerine iddialı hazırlanıyor. Kampın çok verimli geçtiğini belirten sporcu Okulu, “Hedefimiz, Kırkpınar’da altın kemeri Muratpaşa’ya, Antalya’ya getirmek” şeklinde konuştu.
Takip et
Başpehlivanın hedefi, altın kemeri Muratpaşa’ya getirmek
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde, 2015 ve 2018’de altın kemerin sahibi olan Muratpaşa Belediyespor Başpehlivanı Orhan Okulu, bu sene tekrardan kürsünün en üzerinde yer almak için çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. 33 yaşındaki sporcu, verimli bir kamp dönemi geçirdiklerini belirtti. Kırkpınar’a sayılı günler kala kampta da son zamana girdiklerini ve yağlı antrenmanlara başladıklarını kaydeden başpephlivan, sezonu herhangi bir sakatlık olmadan geçirdiğine dikkat çekerek, “Hedefimiz, Kırkpınar’da altın kemeri Muratpaşa’ya, Antalya’ya getirmek. Bu süreçte maddi ve manevi yanımızda olan Belediye Başkanımız Ümit Uysal’a çok teşekkür ediyorum. Ağabey kardeş gibiyiz” diyerek konuştu.

Başpehlivanın hedefi, altın kemeri Muratpaşa’ya getirmek

Öbür yandan, Başpehlivan Okulu ve antrenör Kemal Yılmaz, Başkan Uysal’ı da makamında ziyaret etti. Ziyarette kısa bir sezon değerlendirmesi yapılırken Başkan Uysal, yakın zamanda antrenmanı ziyaret edeceğini söyleyerek Kırkpınar’da Başpehlivan Okulu’ya başarı diledi.

11 yaşından bu yana Kırkpınar’da

Okulu, Kırkpınar er meydanına ilk defa 11 yaşındayken Minik-1 boyda çıktı. 2004’te antrenör Kemal Yılmaz’la çalışmalara başlayan Okulu, 2012’de Başaltı soylarında birincilik alarak başpehlivan olarak güreşmeye başladı. 2015’te, 654’üncü Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Türkiye Başpehlivanı olan Okulu, 2018’te 657’nci Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde finalde Şaban Yılmaz’ı yenerek ikinci defa altın kemeri kazandı. Okulu, geçen sene yapılan 660’ıncı güreşlerde ise ilk dörde girme başarısı gösterdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.