adplus-dvertising

Başpehlivan Gürbüz, altın kemerin ‘ebedi sahibi’ olmak istiyor

661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı kazanması vaziyetinde altın kemerin ‘ebedi sahibi’ olmayı hak edecek olan Ali Gürbüz, “Ebedi altın kemer senelerdir sahibini arıyordu, bu hafta sonu inşallah ebedi altın kemerin sahibi olacağım” şeklinde konuştu.
Takip et
Başpehlivan Gürbüz, altın kemerin ‘ebedi sahibi’ olmak istiyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edirne Sarayiçi Er Meydanı’nda 1-3 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne sayılı günler kala, başpehlivanlar başta olmak üzere binlerce pehlivan, Edirne’ye gelmeye başladı. Şükrüpaşa Atletizm Sahası’nda antrenman gerçekleştiren Antalyalı başpehlivan Ali Gürbüz, İHA’ya açıklamalarda bulundu. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri geçen sene korona virüs önlemleri çerçevesinde gerçekleştirilemeyince, ebedi altın kemer uygulamasında aranan 3 sene art arda başpehlivanlık koşulu bu sene 2019, 2021 ve 2022 seneleri olarak baz alınacak. 2019 ve 2021 senelerinde düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan olan Gürbüz, bu sene da şampiyon olursa ebedi altın kemerin sahibi olacak.

Başpehlivan Gürbüz, altın kemerin ‘ebedi sahibi’ olmak istiyor

Gürbüz, “Bu yıl çok mühim”

Kırkpınar’da art arda üç kez başpehlivan olanların ebedi sahibi olduğu altın kemerin bu sene sahibi olmayı istediğini belirten başpehlivan Gürbüz, 15 Kasım’dan beri kesintisiz olarak Kırkpınar’a hazırlandığını söyledi. Bütün hazırlıklarını tamamladığını anlatan Gürbüz, hem fiziksel olarak hem de mental olarak Kırkpınar’a hazır olduğuna değindi. Bu yılki güreşlerin kendisi için çok mühim olduğunun altını çizen Gürbüz, ebedi altın kemerin sahibi olmayı istediğini belirterek, “Allah hakkımızda hayırlısını versin. Ebedi altın kemer senelerdir sahibini arıyordu, bu hafta sonu inşallah ebedi altın kemerin sahibi olacağım” şeklinde konuştu.

Başpehlivan Gürbüz, altın kemerin ‘ebedi sahibi’ olmak istiyor

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.