Başkanlık açıklaması yapan Meral Akşener hedeflerini açıkladı

“Başbakanlığa adayım” çıkışının yankıları süren İYİ Part lideri Meral Akşener partisi için hedef koydu: “Partimizin temel hedefi birinci parti olmaktır, bu hedefimiz nettir” şeklinde konuştu.
Takip et
Başkanlık açıklaması yapan Meral Akşener hedeflerini açıkladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İYİ Parti Başkanlık Divanı toplantısı Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında gerçekleştirildi. Akşener’in “Başbakanlığa adayım” açıklamasının değerlendirildiği toplantıda, başkanlık divanından tam destek çıktı. Akşener hedef de koydu: “Partimizin temel hedefi birinci parti olmaktır, bu hedefimiz nettir.”

Hem Akşener hem de Başkanlık Divanı mensupları İyileştirilmiş Parlamenter Sisteme dönüş ve bundan sonra birinci parti olma hedef için yoğun tempo içinde çalışma vurgusu yaptı.

Habertürk’e konuşan İYİ Parti kaynakları, Akşener’in “Başbakan adayıyım” diye hem hükümet sisteminin değiştirilmesi hem de o değişiklikten sonra birinci parti olma noktasında kararlılık ortaya koyduğu söylendi.

CUMHURBAŞKANI ADAYI OLMAMA KARARI YENİ DEĞİL

İYİ Parti kaynakları, Akşener’in cumhurbaşkanı adayı olmama ve başbakanlık adaylığı kararının yeni olmadığı kaydetti.

İYİ PARTİ’DEN HDP DEĞERLENDİRMESİ

Toplantıda HDP’nin Tutum Belgesi konuşulmadı fakat HDP ile alakalı değerlendirme yapıldı. HDP’nin hukuken legal bir parti olduğu fakat siyaseten PKK ile yan yana durduğu söylenerek, siyaseten HDP ile yan yana olmanın İYİ Parti’nin siyaset anlayışının dışında olduğu kaydedildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.