Başkan Seçilemeyince Siyasete Küsüp Çobanlığa Başladı

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde yaşayan Savaş Memiş, 31 Mart'ta DSP'den belediye başkanı adayı oldu. Seçimi kazanamayan Memiş siyaseti bırakıp koyun otlatmaya başladı.

Başkan Seçilemeyince Siyasete Küsüp Çobanlığa Başladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İzmir’de yaşayan 34 yaşındaki Savaş Memiş, siyaseti bırakıp çobanlığa başladı. Yıllardır Kemalpaşa’da Demokratik Sol Parti ilçe başkanlığı yapan Memiş, 31 Mart yerel seçimleri öncesi görevinden istifa edip belediye başkan adayı oldu.

Gecesini gündüzüne katan Memiş seçim çalışmalarında tüm parasını harcadı. 31 Mart gecesi gelen sonuç ise şok edecek cinstendi. 30 bin 945 oy olan CHP’li aday Rıdvan Karakayalı başkan seçilirken Savaş Memiş yalnızca 169 oy alabildi. Bu sonuçların ardından siyasete küsen Memiş çobanlığa başlayıp koyun otlatmaya koyuldu. İlçedeki bir köye giderek gözlem yapan Memiş birkaç koyun satın aldı. Siyasetten ve şehir hayatından kaçmak isteyen adam köye yerleşti.

“TEKRAR SİYASETE GİRECEĞİM”

Halka hizmet etme aşkından vazgeçmediğini söyleyen Memiş, “Artık halkıma çobanlık yaparak hizmet ediyorum” ifadesini kullandı. Sabahın erken saatlerinde koyunlarını otlatmaya götüren Memiş onlara şiir okuyup şarkı söylediğini belirtiyor. Siyasetten de kopamadığını belirten adam “Sürekli kitap okuyorum. Ruhum burada rahatlıyor. Tüm siyasetçilere tavsiyem kırlara çıkıp doğayla buluşmaları. Ben tekrar siyasete gireceğim ve eskisinden daha güçlü gireceğim. Halkıma her zaman hizmet etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.