adplus-dvertising

Başkan Sayan: “Kaset olayı Türkiye’nin yeniden dizayn edilmesi olayıydı”

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve eski MHP’li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin yayınlanmasıyla alakalı 171 sanıklı davada çıkan karara ilişkin “Kaset olayı Türkiye’nin tekrardan dizayn edilmesi olayıydı” şeklinde konuştu.
Takip et
Başkan Sayan: “Kaset olayı Türkiye’nin yeniden dizayn edilmesi olayıydı”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve eski MHP’li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin yayınlanmasıyla alakalı FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in de aralarında bulunduğu 171 sanıklı davada karar çıktı. 120 sanık hakkında hapis cezası verilen davanın sonrasında açıklamalarda bulunan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, çıkan kararın dosyanın karşılığı olan bir ceza olmadığını belirtti. Deniz Baykal’ın kaset olayının yalnızca bir kaset davası olmadığını, Türkiye siyasetini tekrardan dizayn etme maksadını taşıdığını söyleyen Sayan, “Deniz Baykal’ın kaset olayı çok farklı ve mühim bir olay. Yalnızca kaset olarak görmemek gerekir. Türkiye’ye yapılan büyük bir operasyondu, Türkiye’nin siyaseti tekrardan dizayn edildi. Gelecek senelerdeki siyaseti düşünülerek de bir dizayn olayı yapıldı. CHP büyük bir operasyona uğradı, başına yeni yöneticiler yerleştirildi. Bugün yapılan yargılama neticesinde bazı kişilere cezalar çıkmış. Dosyanın içi boşaltıldı, amacından saptırıldı. FETÖ’nün ve Türkiye’ye operasyon yapan kuvvetlerin eli vardı dosyanın içinde. CHP’nin içindeki bazı yöneticilerin de eli vardı. Dolayısıyla boşaltılmış bir dosyada sembolik cezalar çıkmıştır. Bu hiçbir zaman bu dosyanın karşılığı olacak cezalar değildir. Operasyonun arka tarafını iyi irdelemek gerekiyordu ancak irdelenmedi. CHP’deki yöneticilerden kiminin ilişkisi vardı bu işin içinde, şu an görev yapan yöneticilerin bu kasetle ne bağlantısı vardı, nasıl bir vaziyetle karşı karşıyayız bunların hiçbiri çözülmedi. Bu da Türkiye’nin geleceği açısından son derece tehlikeli bir vaziyet. Türkiye’nin milli güvenliğini ilgilendiren bir vaziyet. Eğer bu kasetin içindeki olayların hepsi çözülmüş olsaydı bugün CHP’de birçok kişi yöneticilik yapamayacaktı. CHP tabanı buna razı olmayacaktı. Türkiye’nin siyaseti bu kadar kötü dizayn edilemeyecekti. Sayın Baykal muhalefette bile olsa söz konusu vatan olduğu zaman birlik ve beraberlikten hiçbir zaman ödün vermiyordu. Bunu bilen kuvvetler çok hızlı bir operasyon yaptılar. Kendilerine uyan, kendileri gibi düşünen bir yönetim kadrosuyla CHP’yi ele geçirdiler ve CHP şu an işgal altında. 10 senedir bu işgal devam ediyor.” ifadelerine yer verdi.

“Cumhuriyeti kuran CHP ile Cumhuriyet yıkılmaya çalışılıyor”

Deniz Baykal’ın kasetinin sonrasında Türkiye’de birçok olayın yaşandığını belirten Başkan Sayan, “CHP’nin gerçek kuruluş iradesine sahip CHP olmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Zaten kurucu iradeyim diyen bir partinin ele geçirilmesinden sonra o parti ile Türkiye dizayn ediliyor. Yani Cumhuriyet’i kuran CHP ile Cumhuriyet yıkılmaya çalışılıyor. Maalesef bugüne kadar bu ülkenin yazarları, basın mensuplarını basit bir magazin olayıymış gibi ele aldılar. İlk günkü iddiamı tekrarlıyorum, kaset olayı Türkiye’nin tekrardan dizayn edilmesi olayıydı. Hem AK Parti’nin ayağına çelme takmak hem de muhalefeti durdurma operasyonuydu. Bugün de bunun acısını çekiyoruz. Dikkat ederseniz Baykal’ın kasetinden sonra Türkiye’de birçok şey oldu. MİT krizi oldu, Gezi olayları oldu, 15 Temmuz oldu. Tüm bunlar yapılmak istendiği dönemlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin başında milli ve yerli bir kadro olsaydı hükümet ile beraber bunlara karşı çok daha büyük bir mücadele vereceklerdi. Biz bu sembolik cezalarla bu olayı kurtardık diyorlarsa yanılıyorlardır. Esas büyük olay CHP’yi işgalden kurtarmaktır. Türkiye’nin iktidarı ile beraber yerli ve milli bir muhalefetin oluşması gerekiyor. Baykal’ın kasetiyle 6’lı masanın oluşması bile birbirleri ile ilişkilidir. Bu operasyon olmasaydı bugün belki de bu 6’lı masa olmayacaktı. 6’lı masanın ilerde Türkiye’nin başına ne kadar büyük felaketler getireceğini belki orada oturanlar bile bilmiyordur. Belki daha sonra anlayacaklardır. Nasıl ki biz FETÖ’nün olayını seneler sonra anladıysak, eminim o masada oturanların bir kısmı ilerde o masaya oturmalarının ne kadar büyük bir hata olduğunu anlayacaklardır. Ben bu manada kaset olayının çözüldüğüne inanmıyorum. Yalnızca kamuoyunda dosyayı kapatmak derler ya öyle bir şey olduğuna inanıyorum. Ölene tabut, kalana zabıt gibi bir şey. Dolayısıyla bu işin sevineceğim bir tarafı yok.” şeklinde konuştu.

Oyunlar içinde oyunlar oynandığını ve kaset içeriğine montaj yapıldığını vurgulayan Savcı Sayan, bunun Türkiye’nin kötüye gitmesi için kurulan bir tuzak olduğunu belirterek, “Kaset içeriği ile alakalı olarak o gün ki koşullarda nasıl montaj yapıldığını kriminal laboratuvarlar ortaya çıkardı. Mahkeme bu boyutuyla da ilgilenmedi. Kılıçdaroğlu birileri bana getirdi ve Cumhurbaşkanı bunu izlemişti ben de onları izledim, şeklinde konuştu. Peki onlar kimdi dendiğinde kafalarında maske vardı tanımıyordum, şeklinde konuştu. Bir muhalefet genel başkanı maskeli insanları ne diyerek odasına alıyor ya da hangi güvenlik vaziyetini gerekçe göstererek bunları kabul edebiliyor. Doğrusunu isterseniz bir oyun içerisinde oyunlar oynandı. Olan Türkiye’ye oldu. Mesele Sayın Baykal’ın kaseti ya da bizim ve o gün ki yöneticilerin tasfiye olayı falan değildir. Mesela Türkiye’nin gelecek günlerini kötüye götürmek için kurulan bir tuzaktı. Bu tuzağa engel olan bir CHP idaresi vardı o gün ki koşullarda. Onu da ortadan kaldırıp, hükümeti tamamen hedefe koyup yok etme modelini gerçekleştirmeye çalışıyorlardı. İnşallah CHP tabanı uyanır ve bu gidişata dur der.” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.