Başkan, Bereket İçin Timsahla Nikah Kıydı!

Meksika'da bulunan bir balıkçı kentinin belediye başkanı, bölgeye bolluk getireceğine inandığı için bir timsah ile evlenmeye karar verdi. Törene ilgi büyük oldu.

Orta Amerika’nın adı sürekli şiddetle anılan ülkesi Meksika’da bu kez güldüren bir olay yaşandı. Balıkçılıkla geçimini sağlayan San Pedro’da belediye başkanı timsah ile evlendi. Victor Aguilar isimli adam geçtiğimiz pazar günü bir timsah ile dünya evine girmeye karar verdi. Meksikalıların atalarına dayandırdıkları geleneklerine göre timsahlarla yapılan evlilikler sonrası olayın yaşandığı bölgede ciddi anlamda bir bereket yaşanıyor, avlanan balık sayısı bollaşıyor.


Bu ilginç düğüne bölge halkının da ilgisi büyük oldu. Töreni şaşkın bakışlarla izleyen bölge halkı timsaha bir de takma isim buldu. Ona prenses kız diye seslenen insanlar boyu, diğer timsahlara göre çok küçük olan hayvana bir de gelinlik giydirdi.

HER SENE YAPILIYORMUŞ

Nikah merasiminin ardından, özel kıyafetlerle düğün alanına gelen yöre halkı içkiler içip dans ederek töreni tamamladı. Meksika’nın bu bölgesinde her yıl düzenlenerek bir ritüel haline gelen timsahla evlilik töreni bu yıl da yabancı basının büyük ilgisini çekti ve bu sıra dışı tören manşetlerdeki yerini her sene olduğu gibi aldı. Ancak ülkede bu tarz törenleri bir hayli saçma bulanlar da var. Bu Meksikalılar da tepkilerini sosyal medyadan gösteriyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı