Başkan, 19 Saat Sonra Kurtarılabildi

Kırgız-Rus Kalkınma Fonu Başkanı Asrandiyev, yüzerek geçmek için girdiği Issık Gölü’nde kayboldu. Arama kurtarma faaliyetleri 19 saatin sonunda sonuç verdi ve başkan kurtarıldı.

Kırgız-Rus Kalkınma Fonu Başkanı Asrandiyev, kendi çabasıyla yüzerek Issık Gölü’nü geçmek için göle girdi. Fakat kendisi dakikalar sonra gözlerden kayboldu. Başkanın kaybolduğunu yetkili birimlere aktaran çevredeki arkadaşları paniğe kapıldı. Olayın aniden gelişmesi ve başkanın gözden kaybolması, çevredekileri endişelendirdi.

BOĞULDU SANDILAR

Uzun süren çalışmalar her ne kadar 19 saat sonunda sonuç vermiş olsa da 19 saat boyunca su da canlı kalabilme ihtimalinin çok düşük olması sebebiyle başkanın yakınları, boğulduğunu düşünmeye başladılar. Umudunu yitiren fon üyeleri ve arkadaşları saatler boyunca arama kurtarma ekiplerinden haber bekledi.

19 SAAT SONRA KURTARILDI

Kırgız-Rus Kalkınma Fonu Başkanı Asrandiyev’i arama çalışmaları 18 saat sonunda sonuç verdi. Suyun üzerinde hayatta kalmayı başaran Başkan, arama kurtarma ekiplerini beklemiş ve soğukkanlılıkla hareket etmişti. Fon çalışanları ve arkadaşlarının sevinç çığlıklarıyla karşıladığı başkan sağlık kontrolünün yapılması için yakınlarda yer alan bir hastaneye ambulansla sevk edildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı