adplus-dvertising

Başından vurularak ölümden dönen Mutlu Kaya, avukat olma ve sahnelere dönme hayaliyle yaşıyor

Bir televizyon programı yarışmasında Sibel Can’ın keşfettiği ve 2015 senesinde Diyarbakır’da ses yarışmasında ismini duyurduktan sonra erkek arkadaşı tarafından başından vurulan ve ağır yaralanan Mutlu Kaya, uzun aradan sonra İhlas Haber Ajansı’na (İHA) konuştu.
Takip et
Başından vurularak ölümden dönen Mutlu Kaya, avukat olma ve sahnelere dönme hayaliyle yaşıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Diyarbakır’da 2015 senesinde bir ses yarışmasında ismini duyurduktan sonra, erkek arkadaşı tarafından başından vurulan ve ağır yaralanan Mutlu Kaya, uzun zaman hayat mücadelesi vererek yaşama tutundu. İhlas Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulunan Kaya, yeni hayal ve hedefleri yolunda hayat mücadelesine devam ediyor. Ablasıyla aynı kaderi yaşayan Kaya, kadın cinayetlerine karşı birlik mesajı vererek, kendisini 7 sene önce katletmeye çalışan şüphelinin önümüzdeki sene serbest kalacağını, şahsın kendisine karşı yarım kalan işini bitirme yahut başkalarına karşı aynı saldırıda bulunabileceği sebebiyle yeniden yargılanmasını istedi. Kaya, evde yaptığı sporlarla ayakta durabildiğini, saldırı sonrası kendisine tedavi masrafları karşılayacağı sözü veren kişilerin destek çıkmadığını da aktardı.

“7 sene önce rahatlıkla yürüyordum”

2 sene önce ablası Dilek Kaya’nın da kendiyle aynı kaderi yaşadığını belirten Mutlu Kaya, ikinci bir travma yaşadığını dile getirdi. 7 sene önce yürüdüğünü ve çok yetenekli olduğunu söyleyen Kaya, şimdilerde ise koltuğa mahkum olduğunu ve mücadelesine devam edeceğini söyledi. Kaya, “Ara Sıra kendimi çok iyi hissediyorum, ara sıra de bu şekilde birden adeta kuyunun içine düşmüş gibiyim. Çok bu şekilde anlık değişiyor, iki sene önce ablamla aynı kaderi yaşadık ama ablam kurtulamadı, öldürüldü. Ablamdan sonra biraz kötü oldum, biraz daha iyiyim, tabii gene mücadeleye devam ediyorum ama ister istemez psikolojik olarak biraz ağır şeyler yaşıyorum. 7 sene önce ben yürüyordum. Hatta belki birçok işte yetenekliydim; sesim çok güzeldi, şarkı söylüyordum, koşucuydum, futbolcuydum, voleybolda üçüncü ligdeydim, beden eğitimi öğretmenliğini okuyordum. Öte Yandan müzikle de ilgileniyordum. Liseyi de müzik bölümünde okumuştum ve şu anda 7 senedir tamamen yaşamım değişti ve bunu bana yapan cani yalnızca 9 sene ceza aldı. Ben 7 senedir hala şu dört duvar arasındayım, hem hapishanedeyim hem de bu şekilde engelli bir kuş gibiyim bir kafeste. Kendi yemeğimi kendim yiyemiyorum, böyle kendi işimde kendimi göremiyorum. Başımı annem yıkıyor, bir suyumu bile annem içiriyor. Yani bir ölüden beter gibiyim ama buna karşın o cani 9 sene ceza aldı ve yıla çıkıyor. Yıla hiçbir şey olmamış gibi yaşamına devam edecek. Topluma karışacak ben bu adaleti kabul etmiyorum” şeklinde konuştu.

“Avukat olup yeni bestelerimle sahneye döneceğim”

Hedefleri doğrultusunda avukat olup daha sonra da besteleri ile sahneye tekrar dönmeyi hayal ettiğini kaydeden Kaya, önümüzdeki aylarda şarkısının çıkacağını duyurdu. Kaya, “Hedefim var evet, öncelikle iyileşmek istiyorum. Sonra avukat olmak istiyorum, yazın kendi bestem çıkacak söz müzik bana ait. Tekrardan şarkı söyleyip bu şekilde kötülere inat ve kesinlikle pes etmediğimi göstermek için ve öbür kadınlara ilham olabilmek için kendi şarkımı söyleyeceğim. Gelişip sahnelerde olmak ve artık kimseye muhtaç bir biçimde yaşamak istemiyorum. Bunları hayal ediyorum” diyerek konuştu.

“Kadın kadının kahramanıdır”

Kendisinin devamlı kullandığı bir söz olduğunu hatırlatan Kaya, kadının kadınların kahramanı olduğunu ve kendisini yalnızca bir kadın anlayabileceğini belirtti. Kaya, “Kadın kadının kahramanıdır, her zaman diyorum bizim bizden başka kimsemiz yok. Beni fakat bir kadın anlar, çünkü bu çoğu kadınların kaderi. Şiddet görmeyen kadın çok azdır, Rabbim kimseye göstermesin. Biz birbirimizin arkasında, yanında, önünde, sağında, solunda çok uzaktaysak bile dualarımızda yanında olmalıyız” diyerek konuştu.

“Kameralar karşısında tedavimi üstlenenler kamera kapanınca yok oldular”

Saldırı sonrası ziyarete gelerek tedavi sürecini karşılayacağı sözü verenlerin kendisini tedavi etmediğini aktaran Mutlu Kaya, engelli bir genç kız üstünden reklam yapılmasının acı verdiğini kaydetti. Kaya, “Ben 7 senedir şu koltukta oturuyorum ve yedi senedir herkes benim tedavi olduğumu belirtiyor. Ben yedi senedir hala buradayım. Yani bugüne kadar tabi yanımda olan insanlar oldu. Onların sayesinde şu an ayaktayım. Ama hani şu an tedavim Türkiye’de çok pahalı ve devlet tarafından karşılanmıyor. Çoğu insan gelip beni ziyaret etti ve kameralarla geldiler ‘Senin bütün masrafını tedavini yapacağız’ dediler ama kameralar kapandığında tamamı yok oldu. Nedenini ben de bilmiyorum, reklam mı diyeyim artık, ben buna umut tacirliği diyorum. Bence kimse bir hasta kızın üstünden reklam yapmamalı. Ya hiç gelmeyeceksin kameralarla, ya da bana umut verip, mutlu ederek umutlarımı yarı yolda bırakmayacaksın. Tabii bu beni üzüyor, ama olsun ben gene de hep sporuma devam ediyorum. Kesinlikle umudumu kaybetmedim, çok üzülüyorum ama Rabbim büyüktür, Rabbim böyle sabır veriyor. Ben inanıyorum ki bütün sevenlerim zaten yanımda dualarıyla. Ben onların dualarıyla ve kendi çapımda Rabbimin izniyle yürüyeceğim tekrardan” dedi.

“O cani çıktığında yarım kalan işi olan beni öldürür ya da başka kızlara aynısını yapar”

Mutlu Kaya, 7 sene önce kendisine karşı saldırıyı düzenleyen şahsın 9 sene hapis cezası aldığını ve önümüzdeki sene serbest kalacağını, tekrar yargılanmazsa kendisini öldürebileceğini ya da başka kadınlara zarar verebileceğini belirtti. Kaya, “Şunu söylemek istiyorum bunu yapan caninin tekrardan yargılamasını istiyorum. Yani şu şekilde bir şey de var bunu bana yapan cani hak ettiği cezayı almadığı için ona daha fazla güç gelmiştir. Bunu bana yapan ya çıktığında yarım bıraktığı işi beni öldürmeyi tekrardan deneyecek ya da başka kızlara olacak” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.