Başıboş Yayılan İneğe Ceza Kesildi, Eve Tebligat Gönderildi

Kayseri'nin Sarız ilçesinde hayvancılık yapan Duran Altunç'un ineğine para cezası kesildi. Gelen tebligatla olayı öğrenen Altunç "İnanacak bir şey değil" dedi.

Kayseri’nin Sarız ilçesine bağlı Şarlak Mahallesi’nde, besicilik yapan Duran Altunç’a, 2 gün önce muhtarlıktan gelen tebligat herkesi şaşırttı.

BAŞIBOŞ BIRAKILAN İNEĞE CEZA

Kendisine gelen tebligatı açan Altunç, yazılan cezayı görünce ne yapacağını bilemedi. Trafik ceza tebligatının üstünde, beslediği ineğin küpe numarasını gören besici Altunç, 108 TL olan cezanın ineğine yazıldığını gördü.

”EHLİYETİNİ ALALIM”

Yaşadığı olayı anlatan Duran Altunç, “Böyle bir ceza yedik. Olmadık bir ceza. En sonunda oğluma git de, ‘Bunun ehliyetini alalım’ dedim. Ehliyetini alırsak ceza yazmazlar. Başka yapacak bir şey yok. Olay bu. Ceza gelince şok oldum. Hiç duyulmadık bir şey. Bu olaya kimse inanmaz. İnanacak bir şey değil. Yayılan mala ceza yazılır mı? Bu ana kadar siz hiç duydunuz mu? Çok kişi beni aradı. Arayanlar ‘Böyle bir şey var mıymış? Hiç duymadık’ diyorlar. Hakikaten duyulmadı. Biz duymadık. Devletin kestiği parmak acımaz. Ceza neyse ödeyeceğiz. Yapacak bir şey yok. Birinin küpesi tutuyor ama öbür küpe bizim değil. Kar yağmadan önce otlanıyorlardı ama kar yağdıktan sonra gidemedi. İçeride kaldılar. Cezada yola çıktığı belirtiliyor ama biz hayvanları hiç boş bırakmadık. Sürekli yanında bulunduk.” diyerek konuştu.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı