adplus-dvertising

Başbakan Miçotakis: Türkiye ile Konuşmak Her Zaman İyidir

Yunanistan’ın yeni başbakanı Miçotakis, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeyi planladığını söyledi ve “Bu ilk görüşmemiz olacak. Türkiye ile konuşmak her zaman daha iyidir” ifadesini kullandı.
Takip et
Başbakan Miçotakis: Türkiye ile Konuşmak Her Zaman İyidir
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

BM Gene Kurulu çerçevesinde New York’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeyi planladığını söyleyen Miçotakis, “Bu (başbakan olarak) ilk görüşme olacak. Türkiye ile konuşmak her zaman daha iyidir. Konuşmayı, ortak çözümlerle gerginliği azaltmayı her zaman tercih ederim.” İfadelerini kullandı.

“GÖÇMEN SORUNU BİR AVRUPA SORUNUDUR”

Türkiye ve Avrupa Birliği arasındaki göçmen anlaşmasının her iki taraf için de çok önemli olduğuna değinen Miçotakis, sözlerine şöyle devam etti: “Göçmen meselesi sadece Yunan sorunu değil Avrupa sorunudur. Eğer, Türkiye-AB mutabakatının genişletilmesi isteniyorsa bunu konuşalım. Son zamanlarda AB, mutabakat kapsamında Türkiye’ye 6 milyar avro kaynak sağladı. İki taraf içinde doğru olan buydu. Ancak Erdoğan, mülteci meselesi için daha fazla kaynak sağlamak adına Yunanistan ve Avrupa’yı tehdit etmemeli.”

“ÇOCUK ALMAYAN ÜLKELERİN OLMASI KOMİK”

Miçotakis, bu anlaşmanın uzatılması için Avrupa Birliği ile Türkiye’nin tekrar masaya oturmasının önemine değindi ve Türkiye’ye göçmen iadelerinin hızlandırılacağının altını çizdi. Avrupa ülkelerine dayanışma çağrısında bulunmaktan da geri kalmayan Miçotakis, “Devlet ve hükümet başkanlarını göçmen çocukların dağıtımı konusunda bilgilendireceğim. 50-100 çocuk dahi almayan ülkelerin olması komik bir durum.” İfadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.