adplus-dvertising

Başbakan Johnson: ‘Ukrayna’ya Eurovision ev sahipliği için şans verilmeli’

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Ukrayna ziyareti dönüşü yaptığı açıklamada, “Ukrayna’ya Eurovision ev sahipliği için şans verilmeli” şeklinde konuştu.
Takip et
Başbakan Johnson: ‘Ukrayna’ya Eurovision ev sahipliği için şans verilmeli’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Ukrayna’nın başkenti Kiev’e düzenlediği sürpriz ziyaretin sonrasında ülkesine döndü. Kiev ziyareti ile alakalı mühim açıklamalarda bulunan Johnson, Ukrayna’daki caddelerin canlı, insanların ise kendinden emin bir biçimde yaşadığını söyledi. Bu sene gerçekleştirilen Eurovision Şarkı Yarışması’nın galibi olan Ukrayna’nın gelecek sene ev sahipliği yapması ile alakalı de konuşan Johnson, “Harika bir giriş yapmamıza karşın yarışmayı Ukraynalılar kazandı. Ev sahipliği yapmaları için şans verilmeli. Eurovision Şarkı Yarışması’na 1 sene kaldı. Zaman geldiğinde her şey yoluna girecek ve umarım bunu anlayacaklar” şeklinde konuştu.

Başbakan Johnson: ‘Ukrayna’ya Eurovision ev sahipliği için şans verilmeli’

Ukrayna’dan EBU’nun açıklamasına kınama gelmişti

Eurovision organizatörü Avrupa Yayın Birliği (EBU) dün yaptığı açıklamada, “Kurallara uygun olarak ve etkinliğin devamlılığını temin etmek için EBU, 2023 Eurovision Şarkı Yarışması’na Birleşik Krallık’ın ev sahipliği yapması için görüşmelere başlayacak” ifadelerini kullanmıştı.

Ukrayna Kültür Bakanı Oleksandr Tkachenko ise alınan kararı kınayarak, “Bu kararın değiştirilmesini talep edeceğiz. Çünkü bütün taahhütleri yerine getireceğimize inanıyoruz. Ukrayna’nın Eurovision 2023’e ev sahipliği yapması için ek müzakereler talep ediyoruz” demişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.