Başarılı Komedyen Hayata Gözlerini Yumdu!

Emmy ödüllü oyuncu ve komedyen Rip Torn 88 yaşında hayatını kaybetti.

HBO’nun “The Larry Sanders Show” adlı komedi şov programında Artie rolüyle tanınan, Emmy ödüllü başarılı komedyen ve oyuncu Rip Torn yaşamını yitirdi. Tecrübeli oyuncu daha önce kazandığı 1 Emmy dışında 6 kez de bu ödüle aday gösterilmişti. Ayrıca 1984 yılında Oscar adayı olmuştu.

Rip Torn, ilk çıkışını 1956 yılında “Baby Doll” isimli filmle yapmıştı. Daha sonra sahnelerde ve ekranlarda yaratıcı oyunculuğuyla yer almaya devam etti. Daha önce “Siyah Giyen Adamlar” filminde Zed rolünde de kendisine hayran bırakmıştı. Cross Creek filmindeki Marsh Turner rolüyle oyunculuğunun zirvesine çıkmıştı. Ayrıca “Will & Grace” ve “30 Rock” filmlerinde de unutulmaz roller oynamıştı.

ŞOV DÜNYASININ SEVİLEN İSMİYDİ

Tam adı Elmore Rual Torn Jr. olan başarılı oyuncu, çocuk yaşlarda “Rip” lakabıyla anılmaya başlamıştı. Eğlenceli yapısıyla yıllarca şov dünyasının sevilen ismi olmayı başardı. 88 yaşında hayata gözlerini yuman oyuncu, arkasında eşini, 6 çocuğunu ve 4 torununu bıraktı. 6 Şubat 1931 tarihinde dünyaya gelen tecrübeli komedyen, Texas Üniversitesi’nden mezun oldu. Yaptığı 3 evlilikten 6 çocuğu oldu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı