adplus-dvertising

Başakşehir’de sahipsiz köpek çocuğa dehşeti yaşattı: O anlar kamerada

Başakşehir’de sahipsiz bir köpek, küçük çocuğa dehşeti yaşattı. Köpeğin saldırdığı çocuğu, çevrede bulunan esnaf güçlükle kurtarabildi. O anlar kameralara yansıdı.
Takip et
Başakşehir’de sahipsiz köpek çocuğa dehşeti yaşattı: O anlar kamerada
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Başakşehir’de bu sabah saatlerinde sahipsiz bir köpek yolda yürüyen çocuğa aniden saldırdı. Köpeğin saldırması ile neye uğradığını şaşıran çocuk kaçmaya çalışsa da başarılı olamadı. Köpeğin çocuğa saldırdığını gören Mehmet Şirin ve Enver Gündüz adlı esnaflar hemen şanssız çocuğun yardımına koştu. Çocuğu kurtarmak uzun zaman uğraş veren Gündüz ve Şirin, çocuğu köpeğin ağzından alıp sürükleyerek dükkânın içerisine alabildi. Köpeği uzaklaştırmak için uzun zaman çaba veren esnaflar yaşadıkları şoku uzun bir müddet üzerlerinden atamadı.

Başakşehir’de sahipsiz köpek çocuğa dehşeti yaşattı: O anlar kamerada

Meydana Gelen dehşet dolu anlar ise iş yerinin güvenlik kameraları tarafından da an be an kaydedildi. Görüntülerde çocuk yolda yürürken köpek aniden çocuğa saldırıyor. Çocuk kaçmaya çalışıyor fakat başaramıyor. Bu sırada iş yerinin önünde oturan esnaflar çocuğun yardımına koşuyor. Köpeğin ısırmaya çalıştığı çocuğu kurtarmak için büyük çaba sarf ediyor. Bu sırada esnaflardan biri çocuğu köpekten kurtararak çocuğu sürükleyerek iş yeri içerisine alıyor.

“Çocuğu kurtarmak için çok uğraştık”

Çocuğu köpekten kurtarmak için çok çaba harcadıklarını söyleyen Mehmet Şirin, “Köpek burada dolanıyordu sabah saatlerinde. Komşumuz su verdi. Köpek çocuğu görür görmez saldırmaya başladı. Çocuğun üstüne atladı biz buradan koştuk. Çocuk çok korktu, çocuğu köpekten kurtarmak için çektik. Çocuğu kurtarmak için çok uğraştık. Köpek resmen çocuğa kitlenmişti. Çocuğu kurtardıktan sonra da bir türlü gitmedi. Kürekle sopayla 7 kişi kovaladık ondan sonra gitmedi. Bu köpek esasında sahipli ama sahibi başıboş bırakmıştı. Bu tür köpekleri bırakmamak gerekir esasında. Bununla alakalı ceza olmalı. Psikolojik olarak çok etkilendim. Bununla alakalı tedbir alınmalı, çocuğu parçalamak üzereydi” şeklinde konuştu.

Başakşehir’de sahipsiz köpek çocuğa dehşeti yaşattı: O anlar kamerada

“Kendi çocuklarım aklıma geldi”

Köpeğin ağzından çocuğa alarak iş yerine sokan Enver Gündüz olay sırasında kendi çocuklarının aklına geldiğini söyleyerek, “Çocuğu o anda öyle görünce ben kulağımdaki telefonu bile bırakmayı akıl edemedim. Kendi çocuklarım aklıma geldi. Hemen karşımızda çocuk parkı var biz burada görmemiş olsaydık çocuğu orada yakalamış olsaydı çocuğa çok daha büyük bir zarar verebilirdi” diyerek konuştu.

Köpeği bağlaması için köpeğin sahibini çok kez uyardığını söyleyen bir esnaf ise “Köpek burada yaşıyor. 20 kez söyledim sahibine bu köpeği bağla diyerek ama bir türlü bağlamıyor sahibi. Kendi dükkânımın bahçesini kapatıyorum ki bu köpek elemanlarıma saldırmasın diyerek. Çocuk için çok üzüldük” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.