Barış Yarkadaş’tan Flaş İddia: Fidanların Yüzde 90’ı Tutmayacak

Gazeteci Barış Yarkadaş, Kasım ayının fidan dikme ayı olmadığını ve dikilen fidanların yüzde 90'ının tutmayacağını iddia etti. Yarkadaş'a cevap gecikmedi.

Geleceğe Nefes Ol fidan kampanyası ile ülke genelinde 2023 yerde fidan dikimi yapıldı. 81 şehirde gerçekleştirilen dikimler çerçevesinde 11 milyon fidan, toprağa dikildi.

Çevreye ve yeşile karşı duyarlı bir nesil yetiştirmek için fidan dikmeyi teşvik eden Geleceğe Nefes Ol kampanyasına, eski CHP milletvekili ve Gazeteci Barış Yarkadaş eleştirerek şöyle dedi:

“DİKİLEN FİDANLARIN YÜZDE 90’I TUTMAYACAK”

“Sayın Cumhurbaşkanı bakanlarla beraber Türkiye’nin farklı yerlerinde 11 milyon fidan dikti. O zaman acı bir gerçeği ifade edeyim. O fidanların en az 9 milyonu tutmaz. Bugün o fidanların yüzde 90’ı boş yere dikildi. Çünkü fidan dikme ayı kasım ayı değil. Fidan dikme ayı Mart ayıdır, Nisan ayıdır.”

“FİDAN DİKME AYI KASIM AYIDIR”

Barış Yarkadaş’ın fidanlar tutmaz iddiası ardından canlı yayına bağlanan Orman Genel Müdür Bekir Karacabey, “Fidan dikme ayı Kasım ayıdır. Ülkemiz için fidan dikilmesi bakımından uygun bir aydır. Bu bilimsel açıdan da net olarak tespit edilmiştir.” açıklamasını yaptı.

Program moderatörü Mehmet Akif Ersoy ise, “Barış Yarkadaş’ın canlı yayında iddia ettiği 11 milyon fidanın 9 milyonu tutmayacak sözünün bir gerçekliği bulunmuyor.” dedi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı