Barış Pınarı Harekatı’nda Obüsler de Vurmaya Başladı

Türk jetlerinin havadan vurmaya başlamasının başlaması ile açıklanan Barış Pınarı Harekatı'nda obüsler de bölgeyi vurmaya başladı.

Türkiye’nin güvenli bölge kurmak için Fırat’ın doğusuna dönük yapacağı operasyon başladı. Harekat çerçevesinde Suriye tarafındaki Resulayn şehrinde terör örgütü PKK/YPG’ye ait hedefler jetlerle vurulmaya başlandı. YPG mevzilerinin yer aldığı yerlerde olan 4 patlamanın sonrasında dumanlar yükselmeye başladı. Jetlerin ardından Tel Abyad’daki terör hedefleri, obüs atışlarıyla vuruldu.

OBÜSLER DE VURMAYA BAŞLADI

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye Milli Ordusu’yla beraber Suriye’nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı’nı başlatmasının sonrasında Ceylanpınar ilçesinde obüs sesleri yankılanıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, Suriye Milli Ordusu ile Suriye’nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı’nın başlatılmasıyla Ceylanpınar ilçesinin karşısında yer alan Resulayn’ın bazı taraflarından dumanların çıktığı fark edildi.

VATANDAŞLARIN EVLERİNE GİRMESİ İSTENDİ

Ceylanpınar ilçesinde obüs sesleri yankılarınken, Suriye sınırında savaş uçaklarının gezdiği fark ediliyor. Bu sırada, Ceylanpınar Belediyesi de gerçekleştirdiği uyarılarla vatandaşların evlerine gitmesini talep etti.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı