Barış Pınarı Harekatı’nda Belirlenen Hedefler Ele Geçirildi

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Barış Pınarı Harekatı çerçevesinde belirlenen hedeflerin ele geçirildiği bildirildi.
Barış Pınarı Harekatı’nda Belirlenen Hedefler Ele Geçirildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye Milli Ordusu ile Suriye’nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı yapılan Barış Pınarı Harekatı 2. gününde sürüyor. Harekat çerçevesinde Resulayn ve etrafında yer alan terör mevzileri, gece geç saatlere dek ateş altına alındı. Harekatla alakalı son bilgileri paylaşan Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada tespit edilen hedeflerin ele geçirildiği bildirildi.

“BELİRLENEN HEDEFLER ELE GEÇİRİLDİ”

Günün ilk ışıklarıyla da Resulayn’daki terör hedefleri aralıklarla obüs atışlarıyla vurulurken, bölgeden dumanların çıktığı fark edildi. Öte yandan, şehirdeki çatışma sesleri Ceylanpınar’da yankılanıyor. Harekatla alakalı son bilgileri açıklayan Milli Savunma Bakanlığı sosyal medyadan şu açıklamayı paylaştı: “Tespit edilen hedefler ele geçirildi. Harekat başarıyla sürüyor.” denildi.

KARA OPERASYONU DA BAŞLADI

Türkiye’nin güney hududunda kurulmaya uğraşılan terör koridorunu yok etmek, bölgede barış ve huzuru sağlamak için yapılan Barış Pınarı Harekatı çerçevesinde kara operasyonu dün gece başladı. Akar yanında Genelkurmay Başkanı Güler ve komutanlarla Barış Pınarı Harekatını Silahlı Kuvvetler Komuta ve Harekat Merkezinden sevk ve idare ediyor.

Öte taraftan Hatay’dan dün akşam saatlerinde yola çıkan 12 araçlık askeri konvoy İslahiye’ye vardı. Komando güçleri ve zırhlı araçların bulunduğu konvoy Şanlıurfa istikametine gitti. Geniş güvenlik tedbirleri altında hareket eden konvoydaki birliklerin Barış Pınarı Harekatı çerçevesinde sınır hattı ve Suriye’de görevlendirileceği bildirildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.