Barış Pınarı Harekatı’na Karşı Çıkan Ülkeler

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine düzenlediği Barış Pınarı Harekatı’na şu ana kadar tam 40 ülke resmen karşı olduğunu açıkladı. 3 ülke ise resmen destek verdi.

Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna düzenlediği Barış Pınarı Harekatı’na uluslararası kamuoyunun tepkileri devam ediyor. Öyle ki, şu ana kadar tam 40 ülke, Barış Pınarı Harekatı’na resmen karşı olduklarını açıkladı. 3 ülke ise dünyaya meydan okurcasına desteğini açıkladı. Öte yandan ABD, Rusya, İspanya ve Macaristan ise iki farklı dilden konuşmaya devam ediyor.

İŞTE DESTEKLEYEN VE KARŞI ÇIKAN ÜLKELER

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sınırımızın yanı başında bölücü terör örgütü PKK’nın yuvası haline gelen Suriye’nin kuzeydoğusuna başlattığı Barış Pınarı Harekatı uluslararası kamuoyunun tepkisini çekti. Bu sayede dost kim, düşman kim ortaya çıkmış oldu. Öyle ki, Türkiye’yi destekleyen ülkelerin sayısı bir elin parmaklarını geçmeyinde akıllara “Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur!” sözü geldi. Türkiye, kendisine yöneltilen tehditlere rağmen bir adım bile geri atmadan operasyonu sürdürüyor.

Barış Pınarı Harekatı’na Karşı Çıkan Ülkeler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı