Barış Pınarı Harekatı Kapsamında Diyarbakır’a Uçak Sevkıyatı

Türkiye'nin yapacağı Barış Pınarı Harekatı için hazırlıklar devam ediyor. Harekat çerçevesinde Diyarbakır'a savaş uçakları gönderildi.

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki terör faaliyetlerini savuşturmak için hazırlığını gerçekleştirdiği ve ‘Barış Pınarı Operasyonu’ isminin verildiği Fırat’ın doğusu operasyonu için Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığı’na savaş uçağı takviyesi gerçekleştirilmeye başlandı. Savaş uçakları Diyarbakır’daki filolara katılırken, üs komutanlığında izinlerin kaldırıldığı ve her an harekete geçme alarmı verildiği bildirildi.

DİYARBAKIR’DA HAREKETLİ ANLAR YAŞANIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemizi tehdit eden Suriye’nin kuzeyindeki terör yuvalarına dönük olarak operasyon işareti vermesinin sonrasında Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın Ortadoğu’ya en yakın hava üssü olan Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda hareketli saatler yaşanmaya başladı.

SAVAŞ UÇAĞI TAKVİYESİ YAPILDI

Hava üssünde turuncu alarm verilirken, ikinci bir talimata dek izinlerin kaldırıldığı belirtildi. Pilotların her an harekete geçecek biçimde hazır bulunduğu hava üssüne Balıkesir ve Amasya Merzifon’dan 10 tane takviye savaş uçağı sevk edildi.

İZİNLER KALDIRILDI

Güvenlik kaynakları Türkiye’nin değişik yerlerinde olan hava üslerinden Diyarbakır’a savaş uçağı intikalinin süreceğini ifade etti. Diyarbakır 8’inci Ana jet Üs Komutanlığı’nda izinlerin kaldırılmasıyla beraber personelin her an operasyona hazır biçimde beklediği bildirildi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı