Barış Pınarı Harekatı Gazisi Yasin Koyuncu Konuştu

Barış Pınarı Harekatı sırasında gazi düşen Piyade Uzman Çavuş Yasin Koyuncu, "Arkamdan keskin nişancı vurdu. İntikamım alındı. İyileşince tekrar gideceğim" dedi

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’ndaki bir operasyon sırasında gazi düşen Piyade Uzman Çavuş Yasin Koyuncu (23), “Arkadan keskin nişancı vurdu. Benim intikamımı aldılar. Ben hastaneye gittikten sonra tanklarla, F-16’lar ile orayı yerle bir ettiler. Sağlık durumum iyi olsun yine gideceğim” diye konuştu.


Hastaneden taburcu olan Koyuncu, Kırıkkale’nin Hacılar beldesindeki baba ocağına geldi. Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Jandarma Komutanı Albay Uğur Özmen, İl Emniyet Müdürü Günter Şenses ve Hacılar Belde Başkanı Mehmet Koyuncu Barış Pınarı Harekatı gazisi Koyuncu’yu evinde ziyaret etti.

“TÜRK ASKERİNDEKİ CESARET KİMSEDE YOK”

Operasyonun detaylarını ve yaralanma anını anlatan gazi Yasin Koyuncu, “Arkadan taciz ateşi yedik, çapraz ateşe düştük. Arkadan keskin nişancı vurdu. Kurşun içinde kaldı ama aldılar. Benim intikamımı aldılar. O gün Allah razı olsun tabur komutanımızdan, komutanlarımızdan, arkadaşlarımızdan. Ben hastaneye gittikten sonra tanklarla, F-16’lar ile orayı yerle bir ettiler. O yönden içim çok rahat. Şu anda teröristler kaçmaya başladılar. Çok korktular kaçıyorlar, başaramayacaklar. Hiç bir zaman bunu yapamayacaklar. Gerçekten bu Türk askerindeki cesaret hiç bir adamda dünya çapında yoktur. Bize teslim olan veya yakaladığımız terörist sayısı çoktu” ifadelerini kullandı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı