Barış Pınarı Harekatı Başladı! Obüsler Ateş Açtı

Barış Pınarı Harekatı ile ilgili son dakika bilgisi geldi. Ceylanpınar'da arka arkaya patlama sesleri duyulurken Resulayn üzerinden dumanlar yükseldiği görüldü.

Haber ajansları olayı son dakika bilgisi olarak geçerken bölgeden zaman zaman patlama sesleri geldiği söyleniyor. Hava desteğininde verildiği operasyon kapsamında ilk atışın Türk obüs topları tarafından gerçekleştirildiği düşünülüyor.

Operasyon gizliliği kapsamında henüz net olarak nerelerin vurulduğu bilgisi paylaşılmadı. Ancak obüs topları tarafından ateş altına alınan bölgenin arındırılmasının ardından bir kara harekatının başlaması muhtemel. Resulayn bölgesi Suriye savaşında çatışmaların en yoğun olarak yaşandığı yer olarak bilinmekte.

Bölgedeki PKK ve PYD güçlerininde geri çekildiği ancak bazı keskin nişancı teröristlerin ise bölgede bırakıldığı söyleniyor. Bölgede çok sayıda tünellerin olduğu da gelen bilgiler arasında.

ERDOĞAN’DAN BARIŞ PINARI AÇIKLAMASI

Erdoğan operasyonun başlaması ile birlikte Twitter üzerinden bir açıklama yaparak bölgenin terörden arındırılacağını ve Suriyeli vatandaşların bu bölgelere yerleştirileceğini duyurdu.

Barış Pınarı Harekatı Başladı! Obüsler Ateş Açtı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı