Barış Çakan’ın ölümü Kaos için Kürtçe müzik cinayeti olarak servis edildi!

ANKARA'da 20 yaşındaki Barış Çakan'ın bir kavgada öldürülmesi Kürtçe müzik dinlediği denilerek servis edildi. Barış Çakan olayı twitterda TT listesine girerken, HDP başta olmak üzere bir çok kişi bu yalanı pompaladı. Barış Çakan'ın Kürtçe müzik dinlediği için değil, yüksek sesle ezan okunurken müzik dinleyen bir kişiyi uyardığı için öldürüldüğü ortaya çıktı.

Ankara Etimesgut’ta 20 yaşındaki Barış Çakan adlı bir genç, dün akşam saatlerinde çıkan bir münakaşa sonrası göğsünden bıçaklanarak öldürüldü. Bugün bazı haber siteleriyle twitterda HDP’nin resmi sitesinden Barış Çakan’ın Kürtçe müzik dinlediği için öldürüldüğü biçiminde gündeme taşındı.


Gerçek bambaşka çıktı

Olay gündemin ilk sırasına otururken, Ankara Valiliği’nin yaptığı açıklama ile gerçekler gün yüzüne çıktı. Barış Çakan’ın Kürtçe müzik sebebiyle değil ezan esnasında yüksek sesle müzik dinleyenleri uyardığı için öldürüldüğü gün yüzüne çıktı.

Provakasyona başladılar, meşhur adlar de var

Valiliğin ve İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya karşın, Barış Çakan olayı twitterda ‘Kürtçe müzik dinlediği için öldürüldü’ biçiminde lanse edilmeye devam ediyor. Bunu yapanlar ise HDP resmi twitter hesabı başka olmak üzere tanınmış simalardan oluşuyor. Türkücü Ferhat Tunç, dizi oyuncusu Mert Fırat, basın mensubu Banu Güven ve Ece Temelkuran bu adlardan kimileri. ..

Nedim Şener dün akşam belirtmişti : Herkes hazır olsun


Gazeteci Nedim Şener, dün gece Habertürk’te yayınlanan programda yeni bir oyunun sahneleneceğini haber vermişti. ‘Türkiye’de bir iç kaos oluşturulmak istendiğini’ söyleyen Nedim Şener şunları belirtti:

-Belli süreçler Türkiye’de tetiklenmeye başlandı. Herkes hazır olsun. Alarm zilleri çalıyor.

Kaos planlıyorlar

Nedim Şener, attığı son twitter mesajında da Barış Çakan olayıyla kaos oluşturulmak istendiğine dikkat çekti.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı