Barınakta 20 Köpeğin Ölüsü Bulundu

Antalya’da hayvanseverler, Veteriner İşleri Müdürü’nü protesto amaçlı eylem dönüşünde, barınakta bulunan 20 köpeğin ölüsüyle karşılaştılar.

Antalya’da 50 kişiden oluşan ve içlerinde Antalya Hayvan Hakları Sorumlusu ve Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) İl Temsilcisi Şebnem Ebinc’in de bulunduğu hayvansever bir grup, belediye önünde eylem yaptı. Konyaaltı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün hayvanlara kötü muamele yaptığını öne süren grup, protestonun ardından yerinde inceleme yapma amacıyla barınağa gitti. Barınakta bulunan 20 köpeğin öldüğünü gören hayvanseverler, köpeklerin soğuktan ve bakımsızlıktan öldüğünü öne sürdüler. Olay hakkında inceleme başlatılmasını bekleyen grup, hayvan cesetlerini çöp poşetlerine koyarak morga götüreceğini söyleyen barınak görevlilerine tepki gösterdiler.

KONYAALTI BELEDİYESİNDEN AÇIKLAMA

Yaşanan olayın ardından Konyaaltı Belediyesi yetkililerince yapılan açıklamada; “…dünyayı paylaştığımız can dostlarımızı gerektiği gibi koruyamamanın mahcubiyetiyle kamuoyundan özür dileriz.” ifadelerine yer verildi. Sorumlular hakkında gerekli cezai işlemin uygulanacağı belirtilirken; “İlk bulgular, ölümlerin bir sabotaj neticesinde gerçekleştiği şüphesini kuvvetlendirmektedir. Gerek belediyemiz bünyesinde başlatılan idari soruşturmanın gerekse adli merciler tarafından sürdürülen soruşturmanın tam bir şeffaflık ve ciddiyetle yürütülmesi için gerekli tüm tedbirler hızla alınacaktır.” yönünde açıklama yapıldı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı