Barbaros Şansal’dan Başörtüsü Ve Tesettür Yorumu

Moda tasarımcısı Barbaros Şansal, İslam'da kadının giyiminin nasıl olması gerektiğini açıkladı. Başörtüsü hakkında konuştu.

Son günlerde tekrar gündeme oturan başörtüsü konusu herkes tarafından tartışılır hale geldi. Başörtülü bir genç kızın sokak ortasında yumruklu saldırıya uğraması ortalığı karıştırırken, Büşra Nur Çalar’ın gösterişli mevlit töreni de tartışmaları zirveye taşıdı. Yaptığı yorumlarla sık sık gündeme oturan ve başı bir türlü beladan çıkmayan Barbaros Şansal, bu sefer de İslam’a göre kadının nasıl giyinmesi gerektiğine dair yorumlarda bulundu.


Barbaros Şansal şunları söyledi:

“İslam’ın şartlarına ve imanın gerekliliklerine bakmak lazım. Kuran’ı Kerim’e göre İslam kadının nasıl giyinmesi gerektiğinin şartları var. Mesleki açıdan bunu irdeliyorum mesela. Göğüs pensi olmaz. Bele oturan elbise olmaz. Belde kemer olmaz. Omuzda vatka olmaz. Takma kol olmaz. Arka ortada dikiş olmaz. Yırtmaç olmaz. Topuklu ayakkabı olmaz. Takma kirpik, tırnak olmaz. Ağız, burun estetik olmaz. Kulak hizasını geçen topuz saç olmaz. Giysi üzerine mücevher olmaz. O kadar çok şart var…”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı