adplus-dvertising

Barajın seviyesi yükseldi, kafeler sular altında kaldı

Adana’da Seyhan Baraj Gölü’nün su seviyesi yükselince, göl etrafındaki kafelerin bazı bölümleri sular altında kaldı. Esnaf, sular altında kalan işletmelerinin bazı bölümleri için yetkililerden yardım istedi.
Takip et
Barajın seviyesi yükseldi, kafeler sular altında kaldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Toros Dağlarındaki karlarının erimesi ve yağışların bu yıl fazla olması nedeniyle kuraklık sebebiyle kıyıdan 500 metre çekilen Seyhan Baraj Gölü’ndeki su seviyesi geçtiğimiz hafta artmaya başladı. Seyhan Baraj Gölü’nde bulunan Amerikan Adası’ndaki işletmelere ait masalar, çocuk oyun alanları ve kameriyeler 8 Mayıs Pazar günü itibariyle sanki suyun içinde kaldı.

İşletmelerine ait bazı bölümler suyun içinde kalan esnaf ise kurtarabildiği kadar malzemesini kurtardı. Sular altında kalan işletmeler ise dron ile görüntülendi.

Gelen vatandaşlar geri döndü

Adaya hafta sonu piknik için gelen vatandaşlarda adanın bazı bölümlerinin de sular altında kaldığını görünce başka yerlere gitmek mecburiyetinde kaldığı da öğrenildi.

Adada uzun senelerdir kafe işleten Burhan Yalçın, “Su seviyesi gün geçtikçe artmaya başladı fakat son 1 haftadır üst düzeyde. Sandalye, masa ve bazı bölümler şuan gölün ortasında kaldı. 2 gün içerisinde sular altında kaldık. İnsanlar da artık gelmez oldu. İnsanlar buraya esnafların canlılığına gelirdi ama sular altında kalınca insanlarda da seyrekleşme oldu. Artık suların buharlaşması için sıcakları bekliyoruz” diyerek konuştu.

“40-45 masamızın dolu olması gerekirken şuan kimse yok”

Emin Ozan Ataseven adlı işletmeciyse baraj kapaklarının açılarak suyun boşaltılması gerektiğini belirtti. Ataseven, “Yetkililerden baraj kapaklarının açılmasını istiyoruz. Burada bizim malzemelerimiz de zarar görüyor. İşçi sayımız 15 fakat şuan iş yapamadığımız için onlarda gelmiyor. Tek biz değil birçok işletme bu halde. Öğle saatlerinde normalde 40-45 masamızın dolu olması gerekirdi ama şuan kimse yok” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.