adplus-dvertising

Banka şube müdürünü ve çalışanları rehin alan şahıs 2 saat sonra ikna edildi

Antalya’nın Kepez ilçesinde bir bankanın şubesine gelerek arbede sırasında güvenlik görevlisinin silahını alıp, banka müdürü ve çalışanlarını rehin alan şahıs ortalama 2 saat sonra ikna edildi. Şahıs ve ikna için olay yerine gelen annesi güvenlik tedbirleri altında polis merkezine götürüldü.
Takip et
Banka şube müdürünü ve çalışanları rehin alan şahıs 2 saat sonra ikna edildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, Kepez ilçesindeki Mısır Çarşısı’ndaki bir bankanın şubesinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, bankaya gelen M.R.D. (36), iddiaya göre hesabına 2 milyon TL havale yapılmasını istedi. İsteği geri çevrilen şahıs, banka çalışanları ile münakaşaya başladı. İddiaya göre arbede sırasında güvenlik görevlisinin silahını alan şahıs, banka çalışanlarını ve müdürünü rehin aldı.

İhbarın sonrasında olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Yapılması muhtemel bir operasyon için bölgeye özel hareket polisleri de geldi. Polis ekipleri banka çevresini güvenlik şeridi ile çevirerek sanki kuş uçurtmadı. Şahsı ikna etmek için bir müddet sonra olay yerine Antalya İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan da geldi. Şahıs ikna çalışmalarına yanıt vermeyince annesi de olay yerine getirildi. Çevrede bulunan vatandaşlar ise korku dolu bakışlar ile olan biteni izledi.

Şahıs ortalama 2 saat sonra annesinin cep telefonu ile görüşmesi neticesi ikna edildi. Dışarıya önce içeride bulunan çalışanlar ve banka müdürü çıkarıldı. Daha sonra ise özel hareket polisleri tarafından içeriden alınan M.R.D, geniş güvenlik tedbirleri altında Kepez Polis Merkezine götürüldü. Bazı vatandaşların tepki gösterme olasılığına karşı anne de güvenlik tedbirleri altında olay yerinden uzaklaştırıldı.
Polisin olayla alakalı geniş çaplı araştırması devam ediyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.