Bangladeş’te Milletvekili Sınavlara Kendisi Yerine Dublör Soktu

Bangladeş'te milletvekili Tamanna Nusrat'ın, kendi yerine sınavlara dublör sokması öne sürüldü ve milletvekili üniversiteden atıldı.

Bangladeş’te, iktidar partisi olan Avami (Halk) Birliği partisinin milletvekillerinden olan Tamanna Nusrat’ın, dört sömestrde en az 13 sınavda, kendisine benzeyen bir kadınları soktuğu öne sürüldü ve Tamanna Nusrat’ın, sınava kendi yerine giren kadınlara para ödediği belirtildi.


Nagarik TV’de yer alan haberde, sosyal medya üzerinden yayılan bir videodan bahsedildi ve videoda, sınav öncesi muhabirlerin konuştuğu bir kadının kendisini Tamanna Nusrat olarak tanıttığı görüldü. Kimliği ortaya çıktıktan sonra kadın sınavı terk etti.

Üniversite yetkililerinden biri, dublörlerin sınavlara korumalar eşliğinde geldiğini ifade etti ve “Aslında birçok öğrenci gerçeği biliyordu. Ancak Nusrat’ın nüfuzlu biri olması nedeniyle kimse sesini çıkaramadı.” dedi.

“BİR DAHA ASLA OKULUMUZA KAYIT YAPTIRAMAYACAK”

Açık Üniversite öğrencisi olan (BOU) milletvekili Nusrat, parlamentoya geçen sene seçildi. BOU rektörü M.A. Mannan yaptığı açıklamada, “Okuldan kaydını sildik. Çünkü suç işledi. Suç suçtur. Bir daha asla okulumuza kayıt yaptıramayacak.” dedi.

Haberi olduğu halde sessiz kalan okul yetkilileri hakkında da açıklama yapan rektör Mannan, bir komisyon kuracaklarını belirtti ve dava açabileceklerini söyledi.


Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı